OʻzDJTU navbatdagi ilmiy seminar muhokamasi tashkil etildi
• Mаmаtqulovа O‘g‘iljon Еshmirza qizining 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (rus tili) “Bo‘lajak o‘qituvсhilarda rus tili bo‘yiсha kasbiy kompеtеntlikni platforma yordamida takomillashtirish” mavzusidagi;
• Norboyev Zafar Abdumuminovichning 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (arab tili) “Filologik yo‘nalishdagi OTMlarda CEFR mezonlari orqali yangi avlod darsliklarini yaratish texnologiyasi (arab tili misolida)” mavzusidagi  pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyalari muhokamasi boʻlib oʻtdi.
Muhokama jarayonida OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etdi.
Tadqiqotchilar mavzu doirasida olib borilgan ilmiy izlanishlari, ularning dolzarbligi va yangiligi haqida atroflicha ma’lumot taqdim etib, ilmiy seminar a’zolarining savollariga asosli va batafsil javob berishdi.

UzSWLU Scientific Seminar: Dissertation Discussions
On December 12, Uzbekistan State World Languages University hosted the next scientific seminar discussion.
The program included:
• Dissertation by Ogildzhon Eshmirza Mamatqulova in 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (Russian) on the topic:
“Enhancing Future Teachers’ Professional Competence in Russian Language through a Platform”;
• Dissertation by Zafar Abdumuminovich Norboyev in 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (Arabic) on the topic:
“Technology for Creating Next-Generation Textbooks in Philological Universities through CEFR Standards (Case of Arabic Language)”, submitted for the PhD degree in Pedagogical Sciences.
The seminar was attended by UzSWLU Rector Ilkhomjon Tukhtasinov.
The researchers presented detailed information on their studies, emphasizing their relevance and novelty, and provided well-reasoned and comprehensive answers to the questions of the seminar members.