OʻzDJTU navbatdagi ilmiy seminar muhokamasi tashkil etildi
• Mаmаtqulovа O‘g‘iljon Еshmirza qizining 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (rus tili) “Bo‘lajak o‘qituvсhilarda rus tili bo‘yiсha kasbiy kompеtеntlikni platforma yordamida takomillashtirish” mavzusidagi;
• Norboyev Zafar Abdumuminovichning 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (arab tili) “Filologik yo‘nalishdagi OTMlarda CEFR mezonlari orqali yangi avlod darsliklarini yaratish texnologiyasi (arab tili misolida)” mavzusidagi  pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyalari muhokamasi boʻlib oʻtdi.
Muhokama jarayonida OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etdi.
Tadqiqotchilar mavzu doirasida olib borilgan ilmiy izlanishlari, ularning dolzarbligi va yangiligi haqida atroflicha ma’lumot taqdim etib, ilmiy seminar a’zolarining savollariga asosli va batafsil javob berishdi.

Научный семинар УзГУМЯ: обсуждение диссертаций
12 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось обсуждение очередного научного семинара.
В программе:
• Диссертация Огилджон Ешмирза Маматкуловой по направлению 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (русский язык) на тему:
«Совершенствование профессиональной компетентности будущих учителей русского языка с помощью платформы»;
• Диссертация Зафара Абдумуминовича Норбоева по направлению 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (арабский язык) на тему:
«Технология создания учебников нового поколения в филологических вузах через стандарты CEFR (на примере арабского языка)», представленные для получения степени PhD по педагогическим наукам.
В обсуждении участвовал ректор УзГУМЯ Ильхомджон Тухтасинов.
Исследователи подробно представили результаты своих научных исследований, их актуальность и новизну, а также дали обоснованные и развернутые ответы на вопросы членов научного семинара.