O‘zDJTU rahbariyati iqtisodiy o‘qishda onlayn ishtirok etdi
2025-yil 2-sentabr kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan “Respublika va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari hamda xo‘jalik birlashmalari faoliyati samaradorligini baholash tizimini takomillashtirish choratadbirlari to‘g‘risida”gi PF–49-son Farmoni mazmun-mohiyati va uning ijrosiga bag‘ishlangan iqtisodiy o‘qish bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, prorektorlar hamda universitet rahbariyatining mas’ul xodimlari onlayn tarzda ishtirok etdilar.
Tadbir davomida:
• KPI tizimidagi samaradorlik ko‘rsatkichlari,
• oliy ta’lim muassasalari rahbarlari va xodimlarining vazifalari,
• tizimda samarali boshqaruv mexanizmlarini joriy etish masalalari muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida savol-javoblar bo‘lib o‘tdi va oliy ta’lim tizimida samaradorlikni oshirish bo‘yicha aniq tavsiyalar berildi.

On September 2, 2025, the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation held an economic training dedicated to the content and implementation of Presidential Decree No. PF–49 “On Measures to Improve the System for Assessing the Effectiveness of the Activities of Republican and Local Executive Authorities and Economic Associations.”
The event was attended online by Ilhomjon Tuxtasinov, Rector of the Uzbek State World Languages University, vice-rectors, and responsible members of the university administration.
During the session, the following topics were discussed:
• Performance indicators in the KPI system,
• Duties of higher education institution leaders and staff,
• Implementation of effective management mechanisms in the system.
At the end of the meeting, a Q&A session was held, and specific recommendations were given to improve efficiency in the higher education system.