O‘zDJTU rahbariyati kuz–qish mavsumida talabalarning yashash sharoitini o‘rgandi
Tashrif davomida rektor va rahbariyat vakillari bir nechta xonadonlarda bo‘lib, isitish tizimi, sanitariya-gigiyena talablari, yotoq joylarining qulayligi hamda xavfsizlik masalalarini atroflicha ko‘zdan kechirdilar.
Uchrashuv chog‘ida talabalarning darsga qatnashish holati, o‘qish va dam olish sharoitlari, ijtimoiy faolligi ham muhokama qilindi. Talabalar o‘z fikr-mulohazalarini bildirib, mavjud muammolar haqida ma’lumot berishdi.
Shuningdek, xonadon egalari bilan ham suhbatlar o‘tkazilib, ularga talabalarga nisbatan e’tiborli munosabatda bo‘lish, xavfsizlik va tozalik qoidalariga amal qilish, shuningdek, qulay yashash muhitini yaratish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Mazkur tashrifning asosiy maqsadi — kuz–qish mavsumida talabalarning qulay, xavfsiz va sog‘lom sharoitda yashashini ta’minlash, ularning ijtimoiy holati bilan yaqindan tanishish hamda zarur yordamni ko‘rsatishdan iborat bo‘ldi.

The leadership of UzSWLU studied students’ living conditions during the autumn–winter season
Today, on November 10, a working group led by Ilkhom Tukhtasinov, Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, visited students living in rented houses in the Uchtepa district to study their living conditions.
During the visit, the rector and university officials inspected several apartments, paying close attention to the heating systems, sanitation and hygiene standards, comfort of the living spaces, and safety measures.
The meeting also included discussions about students’ class attendance, study and leisure conditions, and social activity. Students shared their opinions and reported on existing issues.
Conversations were also held with homeowners, who were advised to maintain respectful attitudes toward students, follow safety and cleanliness rules, and create a comfortable living environment.
The main purpose of this visit was to ensure that students live in comfortable, safe, and healthy conditions during the autumn–winter season, to familiarize with their social situation, and to provide necessary support.