O‘zDJTU rahbariyati kuz–qish mavsumida talabalarning yashash sharoitini o‘rgandi
Tashrif davomida rektor va rahbariyat vakillari bir nechta xonadonlarda bo‘lib, isitish tizimi, sanitariya-gigiyena talablari, yotoq joylarining qulayligi hamda xavfsizlik masalalarini atroflicha ko‘zdan kechirdilar.
Uchrashuv chog‘ida talabalarning darsga qatnashish holati, o‘qish va dam olish sharoitlari, ijtimoiy faolligi ham muhokama qilindi. Talabalar o‘z fikr-mulohazalarini bildirib, mavjud muammolar haqida ma’lumot berishdi.
Shuningdek, xonadon egalari bilan ham suhbatlar o‘tkazilib, ularga talabalarga nisbatan e’tiborli munosabatda bo‘lish, xavfsizlik va tozalik qoidalariga amal qilish, shuningdek, qulay yashash muhitini yaratish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Mazkur tashrifning asosiy maqsadi — kuz–qish mavsumida talabalarning qulay, xavfsiz va sog‘lom sharoitda yashashini ta’minlash, ularning ijtimoiy holati bilan yaqindan tanishish hamda zarur yordamni ko‘rsatishdan iborat bo‘ldi.

Руководство УзГУМЯ изучило условия проживания студентов в осенне-зимний период
Сегодня, 10 ноября, ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхом Тухтасинов во главе рабочей группы посетил студентов, проживающих в арендованных домах в Учтепинском районе, чтобы изучить их условия проживания.
В ходе визита ректор и представители руководства побывали в нескольких домах, подробно ознакомились с системой отопления, санитарно-гигиеническими условиями, удобствами мест проживания и вопросами безопасности.
Во время встречи были обсуждены посещаемость занятий студентами, условия их учёбы и отдыха, а также уровень социальной активности. Студенты выразили свои мнения и сообщили о существующих проблемах.
Кроме того, были проведены беседы с владельцами домов, которым дали рекомендации проявлять внимательное отношение к студентам, соблюдать правила безопасности и чистоты, а также создавать комфортные условия проживания.
Основная цель данного визита — обеспечить студентам комфортные, безопасные и здоровые условия проживания в осенне-зимний период, ознакомиться с их социальным положением и оказать необходимую помощь.