O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Al Wadiy universitetida 4 oylik til amaliyotini o'tab qaytgan talabalar bilan uchrashdi.
17-fevral kuni O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Al Wadiy universitetida 4 oylik til amaliyotini o'tab qaytgan talabalar bilan uchrashdi.
Muloqot chog'ida talabalarga kulgusidagi o'qishlarida safdoshlariga o'rnak bo'lishlari, olgan bilimlarini o'rtoqlashishlari hamda Yangi O'zbekiston taraqqiyoti uchun munosib hissa qo'shishlari lozimligini ta'kidlab o'tdi.
Talabalar Jazoirda bo'lish vaqtida ularni iliqlik bilan kutib olishgani, arab tili bo'yicha bilim va ko'nikmalarini mustahkamlashlari uchun yaratib berilgan imkoniyatlar uchun minnatdorchilik  bildirishdi.

On February 17, the rector of UzSWLU I. Tukhtasinov met with students who returned from a 4-month language internship at Al Wadi University of the People's Democratic Republic of Algeria.
During the conversation, he emphasized to the students that they should be an example to their comrades in their studies, share the knowledge they have acquired and make a worthy contribution to the development of New Uzbekistan.
The students expressed their gratitude for the warm welcome they received during their stay in Algeria, for the opportunities created for them to strengthen their knowledge and skills in the Arabic language.