OʻzDJTU rektori talabalar bilan uchrashdi
Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Jazoir va Oʻmon Sultonligida til koʻnikmalarini takomillashtirish dasturlarida ishtirok etish uchun joʻnab ketayotgan talabalar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda rektor talabalarning o‘qishlarida muvaffaqiyatlar tilab, ikkinchi semestrga tayyorgarlik ko‘rish borasida zarur tavsiyalar berdi. Shuningdek, universitet rahbariyati vakillari ham ishtirok etib talabalarga o’z tavsiyalarini berib o’tdi. Xorijiy universitetning ichki qoidalariga rioya qilish zarurligini ta’kidladi.
Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.
Oʻmon Sultonligiga delegatsiya tarkibida 1 nafar guruh rahbari, 5 nafar talaba, Jazoirga esa 2 nafar guruh rahbari, 18 nafar talaba joʻnab ketmoqda.

Ректор Узбекского государственного университета мировых языков встретился с учащимися
Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов встретился с учащимися, которые отправляются в Алжир и Оман для участия в программах совершенствования языковых навыков.
На встрече ректор пожелал студентам успехов в учебе и дал необходимые рекомендации для подготовки ко второму семестру. Также представители руководства университета приняли участие в встрече и дали свои рекомендации студентам. Было подчеркнуто важность соблюдения внутренних правил иностранных университетов.
Студенты получили ответы на все интересующие их вопросы.
Для справки: В состав делегации, отправляющейся в Оман, входят 1 руководитель группы и 5 студентов, а в Алжир – 2 руководителя группы и 18 студентов.