O`zDJTU rektori,universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi va kasaba uyushmasi qo`mitasi vakillari o`rtasida yig`ilish bo`lib o`tdi.
O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov hamda universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi N.Djurayeva, fakultet Xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchilari, xususan, Kasaba uyushmasi qo'mitasi raisi D.Matyoqubov ishtirokida yig'ilish o'tkazildi.
Tadbir davomida Respublika Ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig'ilishida ko'tarilgan masalalar, jumladan, kiyinish madaniyati, universitet odob-axloq kodeksida belgilangan qoidalar bo'yicha suhbat o'tkazildi.
Yakunda universitet Kasaba uyushmasi qo'mitasi tomonidan taklif sifatida kiritilgan dress-kod namunasi ishtirokchilarga taqdim etildi va mas'ullarga mazkur dress kod — universitet va Kasaba uyushmasi logotipi tushirilgan sharflarni O'zDJTUning barcha ayol o'qituvchilariga yetkazish vazifasi yuklatildi.

Состоялась встреча ректора УзГУМЯ, представителей женского консультативного совета университета и профкома.
Встреча прошла с участием ректора УзГУМЯ И.Тухтасинова и председателя женского консультативного совета университета Н.Джураевой, советников декана по женским вопросам факультета, в частности, председателя проф. профком Д. Матёкубов.
В ходе мероприятия состоялось обсуждение вопросов, поднятых на расширенном заседании Совета духовности и просвещения республики, в том числе культуры одежды, правил, определенных в этическом кодексе университета.
В завершение участникам был представлен образец дресс-кода, предложенный профкомом университета, а чиновникам было поручено донести указанный дресс-код - платки с логотипом вуза и профсоюза всем преподавателям-женщинам УзГУМЯ