O‘zDJTU UI GreenMetric 2025 sertifikatini qabul qildi
2025-yil 22-dekabr kuni O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetiga UI GreenMetric World University Rankings 2025 sertifikati yetib keldi. Sertifikat universitetning ekologik barqarorlik va resurslardan oqilona foydalanish bo‘yicha erishgan yutuqlarini tasdiqlaydi.
Sertifikat Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov va Xalqaro bo‘lim xodimlari tomonidan universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovga topshirildi. Xalqaro bo‘lim ushbu yutuqqa erishda yaqindan yordam bergani va qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildirildi.
Rektor mazkur yutuq butun universitetning yutug’i ekanligini ta’kidlab, universitet jamoasiga va Xalqaro bo‘lim xodimlariga minnatdorchilik bildirdi.

Признание: УзГУМЯ получил сертификат UI GreenMetric 2025
22 декабря 2025 года в Узбекский государственный университет мировых языков поступил сертификат UI GreenMetric World University Rankings 2025. Данный сертификат подтверждает достижения университета в области экологической устойчивости и рационального использования ресурсов.
Сертификат был вручен ректору университета Илхомджону Тухтасинову проректором по международному сотрудничеству А. Насировым и сотрудниками Международного отдела. Была выражена благодарность Международному отделу за активное содействие и поддержку в достижении данного результата.
Ректор подчеркнул, что это достижение является успехом всего университета, и выразил признательность коллективу университета и сотрудникам Международного отдела.