O‘zDJTU UI GreenMetric 2025 sertifikatini qabul qildi
2025-yil 22-dekabr kuni O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetiga UI GreenMetric World University Rankings 2025 sertifikati yetib keldi. Sertifikat universitetning ekologik barqarorlik va resurslardan oqilona foydalanish bo‘yicha erishgan yutuqlarini tasdiqlaydi.
Sertifikat Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov va Xalqaro bo‘lim xodimlari tomonidan universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovga topshirildi. Xalqaro bo‘lim ushbu yutuqqa erishda yaqindan yordam bergani va qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildirildi.
Rektor mazkur yutuq butun universitetning yutug’i ekanligini ta’kidlab, universitet jamoasiga va Xalqaro bo‘lim xodimlariga minnatdorchilik bildirdi.

On December 22, 2025, the Uzbekistan State University of World Languages received the UI GreenMetric World University Rankings 2025 certificate. The certificate confirms the university’s achievements in environmental sustainability and the efficient use of resources.
The certificate was presented to Rector Ilkhomjon Tukhtasinov by Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov and staff members of the International Office. Appreciation was expressed to the International Office for its close support and contribution to achieving this result.
The Rector emphasized that this achievement is a success of the entire university and expressed his gratitude to the university community and the staff of the International Office.