O‘zDJTU va “Favvora Film” MChJ o‘rtasida hamkorlik Memorandumi imzolandi
2025-yil 8-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va “Favvora Film” MChJ o‘rtasida o‘zaro hamkorlik Memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandumning maqsadi — talabalarni madaniy-ma’rifiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash, xorijiy tillarda yaratilgan badiiy filmlar orqali ularning kasbiy dunyoqarashini kengaytirish, amaliy ko‘nikmalarini oshirish va mehnat bozoriga tayyorlashga ko‘maklashishdir.
Hamkorlik doirasida tomonlar talabalar uchun turli seminar-treninglar, uchrashuvlar va ko‘rgazmalar tashkil etish, xorijiy filmlar namoyishini yo‘lga qo‘yish hamda tarjima jarayonlariga yosh mutaxassislarni jalb etishni rejalashtirmoqda.
Hujjatni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I. Tuxtasinov va “Favvora Film” MChJ direktori O. Rajabov imzoladilar.

Подписан Меморандум о сотрудничестве между УзГУМЯ и ООО “Favvora Film”
8 августа 2025 года между Узбекским государственным университетом мировых языков и ООО “Favvora Film” был подписан Меморандум о взаимном сотрудничестве.
Целью данного меморандума является поддержка студентов в культурно-просветительском плане, расширение их профессионального кругозора через художественные фильмы на иностранных языках, развитие практических навыков и содействие в подготовке к рынку труда.
В рамках сотрудничества стороны планируют организовывать для студентов различные семинары, тренинги, встречи и выставки, показы иностранных фильмов, а также привлекать молодых специалистов к процессам перевода.
Документ был подписан ректором УзГУМЯ И. Тухтасиновым и директором ООО “Favvora Film” О. Раджабовым.