O`zDJTU vakillari "Adolat fasli" nomli tarixiy dramasiga bordi.
O’zDJTU rahbariyati vakillari, fakultet dekanlari, dekan muovinlari, kafedra mudirlari, professor-oʻqituvchilar va tyutorlardan iborat universitet jamoasi Oʻzbek davlat milliy akademik drama teatrida "Adolat fasli" nomli tarixiy drama tomoshasiga bordi. Tarixiy
“Adolat fasli" spektakli o'zining tarixiy mohiyati va dramatik chuqurligi bilan tomoshabinlarni o'z davri va voqealari haqida chuqurroq o'ylashga undadi,spektakl tomoshabinlarni o'zining teran mazmuni va yuqori salohiyatdagi ijrosi bilan maftun etdi.
Tomoshabinlar teatrni katta qiziqish bilan tomosha qilishdi va maroqli xordiq olishdi.
Talaba va o'qituvchilarning bu kabi madaniy tadbirlarda ishtiroki ularning adabiyot hamda san'atga bo'lgan qiziqishlarini oshiradi.

Representatives of the UzSWLU leadership, faculty deans, deputy deans, department heads, professors, teachers, and tutors from the university team attended a historical drama performance named "Season of Justice" at the Uzbek State National Academic Drama Theater.
The "Season of Justice" play, with its historical essence and dramatic depth, prompted the audience to think more deeply about its era and events. The play captivated the audience with its profound content and high-caliber performance.
The audience watched the theater with great interest and enjoyed a delightful leisure time.
The participation of students and teachers in such cultural events increases their interest in literature and art.