O‘zDJTU vakillari Global Sustainable Development kongressida ishtirok etadi
20-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Indoneziyaning Jakarta shahrida bo‘lib o‘tadigan Global Sustainable Development kongressida ishtirok etish uchun jo‘nab ketayotgan universitet vakillarini qabul qildi.
Uchrashuvda Xalqaro reytinglar bo‘limi boshlig‘i B. Nishanaliyev hamda bo‘lim mas’ul xodimi F. Sultonov ishtirok etdi. Mazkur kongress oliy ta’lim muassasalarining BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari doirasida amalga oshirayotgan faoliyati hamda erishilgan natijalariga bag‘ishlangan bo‘lib, unda THE Impact Rankings va UI GreenMetric xalqaro reytinglarining 2026-yil yakunlari e’lon qilinishi rejalashtirilgan.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov universitet vakillariga mazkur nufuzli xalqaro tadbirda muvaffaqiyatli ishtirok etish, O‘zDJTUning xalqaro nufuzini yanada yuksaltirish yo‘lida samarali natijalar bilan qaytishlariga tilak bildirdi.

Представители УзГУМЯ примут участие в Конгрессе по глобальному устойчивому развитию
20 июня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов встретился с представителями университета, направляющимися в город Джакарта (Индонезия) для участия в Конгрессе по глобальному устойчивому развитию (Global Sustainable Development Congress).
Во встрече приняли участие начальник отдела международных рейтингов Б. Нишаналиев и ответственный сотрудник отдела Ф. Султанов. Данный конгресс посвящён деятельности высших учебных заведений в рамках достижения Целей устойчивого развития ООН и результатам, достигнутым в этом направлении. В рамках мероприятия также планируется объявление итогов международных рейтингов THE Impact Rankings и UI GreenMetric за 2026 год.
Ректор Илхомжон Тухтасинов пожелал представителям университета успешного участия в этом престижном международном мероприятии и выразил уверенность в том, что они внесут достойный вклад в дальнейшее укрепление международного авторитета УзГУМЯ и вернутся с высокими результатами.