O‘zDJTU vakillari Global Sustainable Development kongressida ishtirok etadi
20-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Indoneziyaning Jakarta shahrida bo‘lib o‘tadigan Global Sustainable Development kongressida ishtirok etish uchun jo‘nab ketayotgan universitet vakillarini qabul qildi.
Uchrashuvda Xalqaro reytinglar bo‘limi boshlig‘i B. Nishanaliyev hamda bo‘lim mas’ul xodimi F. Sultonov ishtirok etdi. Mazkur kongress oliy ta’lim muassasalarining BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari doirasida amalga oshirayotgan faoliyati hamda erishilgan natijalariga bag‘ishlangan bo‘lib, unda THE Impact Rankings va UI GreenMetric xalqaro reytinglarining 2026-yil yakunlari e’lon qilinishi rejalashtirilgan.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov universitet vakillariga mazkur nufuzli xalqaro tadbirda muvaffaqiyatli ishtirok etish, O‘zDJTUning xalqaro nufuzini yanada yuksaltirish yo‘lida samarali natijalar bilan qaytishlariga tilak bildirdi.

UzSWLU Representatives to Participate in the Global Sustainable Development Congress
On June 20, Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, met with University representatives who are departing for Jakarta, Indonesia, to participate in the Global Sustainable Development Congress.
The meeting was attended by B. Nishanaliyev, Head of the International Rankings Department, and F. Sultanov, a specialist of the department. The Congress is dedicated to the activities and achievements of higher education institutions in advancing the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs). The event is also expected to feature the announcement of the 2026 results of the THE Impact Rankings and the UI GreenMetric international rankings.
Rector Ilkhomjon Tukhtasinov wished the University representatives success in this prestigious international event and expressed confidence that they would contribute to further enhancing the international reputation of UzSWLU and return with meaningful achievements.