O‘zDJTUda imzolangan memorandum amalda: sport yo‘nalishida navbatdagi tashabbus
Avval xabar berilganidek, O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi, O‘zbekiston Polo Federatsiyasi hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida imzolangan hamkorlik memorandumi doirasida (https://t.me/UzSWLU/38804) amaliy ishlar bosqichma-bosqich yo‘lga qo‘yilmoqda.
Shu asosda, bugun universitet rahbariyati vakillari rektor Ilxomjon Tuxtasinov bilan birgalikda Jamoat xavfsizligi universitetiga tashrif buyurdi. Tashrifdan asosiy maqsad — ot sporti (polo yo‘nalishi) bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar bilan tanishish va ushbu sport turini rivojlantirishga qaratilgan jarayonlarda ishtirok etishdan iborat bo‘ldi.
Tashrif davomida universitet vakillari ot sporti bilan shug‘ullanish jarayonlari, mashg‘ulotlar tartibi va yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib, amaliy mashg‘ulotlarda ham ishtirok etdilar.
Mazkur tadbir O‘zDJTUda haftaning juma kuni “Sport kuni” sifatida belgilanganligi munosabati bilan tashkil etilib, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish hamda memorandum doirasidagi hamkorlikni amalda mustahkamlashga qaratildi.

Подписанный в УзГУМЯ меморандум в действии: очередная инициатива в спортивном направлении
Как сообщалось ранее, в рамках меморандума о сотрудничестве между Социал-демократической партией «Адолат» Узбекистана, Федерацией поло Узбекистана и Узбекским государственным университетом мировых языков (https://t.me/UzSWLU/38804) практическая работа поэтапно внедряется.
На этой основе сегодня представители руководства университета совместно с ректором Ilxomjon Tuxtasinov посетили Университет общественной безопасности. Основной целью визита было ознакомление с практическими навыками в конном спорте (направление поло) и участие в процессах, направленных на развитие данного вида спорта.
В ходе визита представители университета подробно ознакомились с процессом занятий конным спортом, порядком тренировок и созданными условиями, а также приняли участие в практических занятиях.
Данное мероприятие было организовано в рамках того, что в О‘zDJTU пятница определена как «День спорта», и направлено на популяризацию здорового образа жизни, повышение интереса к спорту, а также практическое укрепление сотрудничества в рамках меморандума.