2025-yil 19-sentabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi” (IT Park) delegatsiyasi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda IT Park rahbari maslahatchisi Axmed Aboulezze, tashqi loyihalarni muvofiqlashtirish boʻlimi yetakchi mutaxassislari Bobur Xushbakov va Feride Seyidova ishtirok etishdi.
OʻzDJTU tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor V. Sadiyev, oʻquv ishlari boʻyicha prorektor M. Chutpulatov, Registrator ofis boʻlim boshligʻi A. Ahmedov hamda Talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi F. Eshmamatov qatnashdi.
Uchrashuv davomida yosh mutaxassislarni tayyorlash va ish bilan ta’minlash boʻyicha qoʻshma dasturlar, IT xizmatlari va autsorsing yoʻnalishida hamkorlik imkoniyatlari hamda oʻzaro manfaatli boshqa yoʻnalishlar muhokama qilindi.
Shuningdek, mehmonlarga IT Park faoliyati, uning asosiy vazifalari va Oʻzbekistonda raqamli iqtisodiyotni rivojlantirishdagi oʻrni haqida batafsil ma’lumot berildi.

Meeting with IT Park Delegation Held at UzSWLU
On September 19, 2025, a meeting was held at Uzbekistan State World Languages University with the delegation from the Directorate of the Technological Park of Software Products and Information Technologies (IT Park).
The IT Park delegation included Advisor to the Director Ahmed Aboulezze, and leading specialists of the Department for Coordination of External Projects, Bobur Khushbakov and Feride Seyidova.
From UzSWLU, the meeting was attended by Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work V. Sadiyev, Vice-Rector for Academic Affairs M. Chutpulatov, Head of the Registrar’s Office A. Ahmedov, and Head of the Student Internship Department F. Eshmamatov.
During the meeting, the parties discussed joint programs for training and employing young specialists, collaboration opportunities in the fields of IT services and outsourcing, as well as other mutually beneficial areas.
The guests were also provided with detailed information about the activities of IT Park, its main objectives, and its role in the development of the digital economy in Uzbekistan.