2025-yil 19-sentabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi” (IT Park) delegatsiyasi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda IT Park rahbari maslahatchisi Axmed Aboulezze, tashqi loyihalarni muvofiqlashtirish boʻlimi yetakchi mutaxassislari Bobur Xushbakov va Feride Seyidova ishtirok etishdi.
OʻzDJTU tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor V. Sadiyev, oʻquv ishlari boʻyicha prorektor M. Chutpulatov, Registrator ofis boʻlim boshligʻi A. Ahmedov hamda Talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi F. Eshmamatov qatnashdi.
Uchrashuv davomida yosh mutaxassislarni tayyorlash va ish bilan ta’minlash boʻyicha qoʻshma dasturlar, IT xizmatlari va autsorsing yoʻnalishida hamkorlik imkoniyatlari hamda oʻzaro manfaatli boshqa yoʻnalishlar muhokama qilindi.
Shuningdek, mehmonlarga IT Park faoliyati, uning asosiy vazifalari va Oʻzbekistonda raqamli iqtisodiyotni rivojlantirishdagi oʻrni haqida batafsil ma’lumot berildi.

В УзГУМЯ состоялась встреча с делегацией IT Park
19 сентября 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с делегацией Дирекции Технологического парка программных продуктов и информационных технологий (IT Park).
В мероприятии приняли участие советник руководителя IT Park Ахмед Абоулезз, ведущие специалисты отдела по координации внешних проектов Бобур Хушбаков и Фериде Сеидова.
От имени УзГУМЯ во встрече участвовали ректор Илхомжон Тухтасинов, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе В. Садиев, проректор по учебной части М. Чутпулатов, начальник офиса регистратора А. Ахмедов и начальник отдела студенческой практики Ф. Эшмаматов.
Во время встречи были обсуждены совместные программы по подготовке молодых специалистов и их трудоустройству, возможности сотрудничества в сфере IT-услуг и аутсорсинга, а также другие взаимовыгодные направления.
Гостям была представлена подробная информация о деятельности IT Park, его основных задачах и вкладе в развитие цифровой экономики Узбекистана.