O‘zDJTUda Malayziyaning INTI xalqaro universiteti vakili bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
16-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Malayziyaning INTI xalqaro universiteti prorektori, Xalqaro aloqalar va hamkorlik markazi direktori janob Chu Vou Onn (Choo Wou Onn) bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O. Yusupov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, 2-chet tillar kafedrasi mudiri A. Yuldashev ishtirok etdi.
Uchrashuv chog‘ida tomonlar talaba va professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, ilmiy tadqiqotlar sohasida hamkorlikni kuchaytirish, shu jumladan, qo‘shma ilmiy-amaliy konferensiyalar tashkil etish masalalarini muhokama qildilar.
Prorektor A. Nasirov INTI xalqaro universitetining grant dasturi doirasida O‘zDJTUning 28 nafar talabasi uchun ikki oylik o‘quv dasturini tashkil etishga ko‘rsatgan amaliy yordami uchun janob Cho Vou Onnga minnatdorlik bildirdi. Shuningdek, u yangi o‘quv yilida navbatdagi talabalar guruhini shakllantirish, ularning o‘qish va yashash sharoitlarini yanada yaxshilash yuzasidan o‘z takliflarini taqdim etdi.
O‘z navbatida, janob Cho INTI xalqaro universitetining ilmiy yo‘nalishlarda erishgan yutuqlari haqida ma’lumot berib, Scopus, Web of Science va boshqa xalqaro bazalarga kiritilgan ilmiy jurnallarda maqolalar chop etish tartiblari bilan o‘rtoqlashdi. U birgalikda anjumanlar tashkil etish bo‘yicha ham takliflar bildirdi.
Uchrashuv davomida hamkorlikning boshqa yo‘nalishlarini ham rivojlantirish bo‘yicha tomonlarning fikrlari tinglandi. Yakunda janob Cho universitet infratuzilmasi bilan yaqindan tanishtirildi.

В УзГУМЯ состоялась встреча с представителем Международного университета INTI (Малайзия)
16 июня в Узбекском государственном университете мировых языков прошла встреча с проректором Международного университета INTI (Малайзия), директором Центра международных связей и сотрудничества господином Чу Воу Онном (Choo Wou Onn).
Во встрече приняли участие проректор по международному сотрудничеству А. Насиров, проректор по научной работе и инновациям О. Юсупов, начальник отдела международного сотрудничества Х. Юлдашев и заведующий кафедрой второго иностранного языка А. Юлдашев.
Стороны обсудили вопросы организации академического обмена студентов и преподавателей, усиления сотрудничества в области научных исследований, включая проведение совместных научно-практических конференций.
Проректор А. Насиров выразил благодарность господину Чу Воу Онну за практическую помощь в организации двухмесячной учебной программы для 28 студентов УзГУМЯ в рамках грантовой программы INTI. Также он представил предложения по формированию новой группы студентов на следующий учебный год и улучшению их условий обучения и проживания.
В свою очередь, господин Чу поделился информацией о достижениях INTI в научной сфере, а также об особенностях публикации статей в международных базах данных, таких как Scopus и Web of Science. Он предложил организовать совместные конференции.
Во время встречи стороны также обсудили развитие других направлений сотрудничества. В завершение визита господин Чу ознакомился с инфраструктурой университета.