O‘zDJTUda Malayziyaning INTI xalqaro universiteti vakili bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
16-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Malayziyaning INTI xalqaro universiteti prorektori, Xalqaro aloqalar va hamkorlik markazi direktori janob Chu Vou Onn (Choo Wou Onn) bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O. Yusupov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, 2-chet tillar kafedrasi mudiri A. Yuldashev ishtirok etdi.
Uchrashuv chog‘ida tomonlar talaba va professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, ilmiy tadqiqotlar sohasida hamkorlikni kuchaytirish, shu jumladan, qo‘shma ilmiy-amaliy konferensiyalar tashkil etish masalalarini muhokama qildilar.
Prorektor A. Nasirov INTI xalqaro universitetining grant dasturi doirasida O‘zDJTUning 28 nafar talabasi uchun ikki oylik o‘quv dasturini tashkil etishga ko‘rsatgan amaliy yordami uchun janob Cho Vou Onnga minnatdorlik bildirdi. Shuningdek, u yangi o‘quv yilida navbatdagi talabalar guruhini shakllantirish, ularning o‘qish va yashash sharoitlarini yanada yaxshilash yuzasidan o‘z takliflarini taqdim etdi.
O‘z navbatida, janob Cho INTI xalqaro universitetining ilmiy yo‘nalishlarda erishgan yutuqlari haqida ma’lumot berib, Scopus, Web of Science va boshqa xalqaro bazalarga kiritilgan ilmiy jurnallarda maqolalar chop etish tartiblari bilan o‘rtoqlashdi. U birgalikda anjumanlar tashkil etish bo‘yicha ham takliflar bildirdi.
Uchrashuv davomida hamkorlikning boshqa yo‘nalishlarini ham rivojlantirish bo‘yicha tomonlarning fikrlari tinglandi. Yakunda janob Cho universitet infratuzilmasi bilan yaqindan tanishtirildi.

Meeting Held at USWLU with Representative of Malaysia’s INTI International University
On June 16, Uzbekistan State World Languages University hosted a meeting with Mr. Choo Wou Onn, Vice-Rector of Malaysia’s INTI International University and Director of the Center for International Relations and Cooperation.
The event was attended by USWLU Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Vice-Rector for Research and Innovation O. Yusupov, Head of the International Cooperation Department Kh. Yuldashev, and Head of the Second Foreign Languages Department A. Yuldashev.
During the meeting, the two sides discussed the establishment of student and faculty exchange programs, strengthening cooperation in scientific research, and organizing joint academic conferences.
Vice-Rector A. Nasirov expressed gratitude to Mr. Choo Wou Onn for his practical support in organizing a two-month academic program for 28 USWLU students under the INTI grant initiative. He also presented proposals for forming a new student group for the upcoming academic year and improving their study and living conditions.
In response, Mr. Choo shared the university’s achievements in scientific fields and explained the publication process in international journals indexed by Scopus, Web of Science, and others. He also proposed co-hosting conferences.
During the meeting, both sides discussed expanding collaboration into other areas. At the conclusion, Mr. Choo was given a tour of the university’s infrastructure.