O‘zDJTUda rektor va ota-onalar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
19-dekabr kuni universitetda talabalarning ta’lim jarayonidagi ishtiroki, tarbiyasi va ijtimoiy-psixologik holatini muhokama qilishga bag‘ishlangan rektor va ota-onalar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda talabalarning ota-onalari ham faol ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev so‘zga chiqdi. Tadbir davomida universitet faoliyati, talabalarning bilim va tarbiyasini yanada rivojlantirish, shuningdek, ularning psixologik va huquqiy himoyasi masalalari muhokama qilindi.
Ota-onalar bilan ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan sessiyada ularni qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar berildi. Shuningdek, talabalar tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.
Tadbir yakunida o‘quv va tashkiliy ishlarda faol ishtirok etgan talabalar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirildi.

Rector–Parents Meeting Held at UzSWLU
On December 19, a rector–parents meeting was held at the university, dedicated to discussing students’ participation in the educational process, their upbringing, and their social and psychological well-being. Parents of students took an active part in the event.
During the meeting, speeches were delivered by the Rector of the Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tuxtasinov, and the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work, Valijon Sadiyev. The event focused on the university’s activities, further development of students’ education and upbringing, as well as issues related to their psychological and legal protection.
In the session held in the format of an open dialogue with parents, detailed answers were provided to the questions of concern to them. In addition, students presented artistic performances.
At the conclusion of the event, letters of appreciation were presented to the parents of students who actively participated in academic and organizational activities.