O‘zDJTUda rektor va ota-onalar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
19-dekabr kuni universitetda talabalarning ta’lim jarayonidagi ishtiroki, tarbiyasi va ijtimoiy-psixologik holatini muhokama qilishga bag‘ishlangan rektor va ota-onalar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda talabalarning ota-onalari ham faol ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev so‘zga chiqdi. Tadbir davomida universitet faoliyati, talabalarning bilim va tarbiyasini yanada rivojlantirish, shuningdek, ularning psixologik va huquqiy himoyasi masalalari muhokama qilindi.
Ota-onalar bilan ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan sessiyada ularni qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar berildi. Shuningdek, talabalar tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.
Tadbir yakunida o‘quv va tashkiliy ishlarda faol ishtirok etgan talabalar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirildi.

В УзГУМЯ состоялась встреча ректора с родителями
19 декабря в университете состоялась встреча ректора с родителями, посвящённая обсуждению участия студентов в образовательном процессе, их воспитания, а также социально-психологического состояния. В мероприятии активное участие приняли родители студентов.
На встрече с выступлениями приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомджон Тухтасинов, а также первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе Валиджон Садиев. В ходе мероприятия были обсуждены деятельность университета, вопросы дальнейшего развития обучения и воспитания студентов, а также их психологической и правовой защиты.
В рамках сессии, прошедшей в формате открытого диалога с родителями, были даны подробные ответы на интересующие их вопросы. Также студентами были представлены художественные выступления.
По итогам мероприятия родителям студентов, активно участвующих в учебной и организационной деятельности, были вручены благодарственные письма.