O‘zDJTUda Talabalar turar joyi va ijaraga xonadonlar bo‘yicha Ma’lumot markazi faoliyati bilan tanishuv bo‘lib o‘tdi
16-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Talabalar turar joyi va ijaraga xonadonlar bo‘yicha Ma’lumot markazi faoliyati bilan tanishuv bo‘lib o‘tdi.
Tashrif davomida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining mas’ul xodimi Xurshid Eshov markazning ish jarayonlari, talabalarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar hamda ularni turar joy bilan ta’minlashdagi imkoniyatlar bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, u universitetning Talabalar turar joyida talabalarga yaratilgan sharoitlar, ma’naviy-ma’rifiy muhit, sport va maishiy xizmatlar tizimi bilan ham tanishib, bu borada amalga oshirilayotgan islohotlarni yuqori baholadi.
Ma’lumot markazi universitet talabalarini turar joy bilan ta’minlash, ijaraga xonadonlar bo‘yicha ma’lumot berish, manzilli yo‘naltirish va hujjatlashtirish jarayonlarida muhim ko‘makchi hisoblanadi. Hozirda universitetda 6 ta talabalar turar joyi faoliyat ko‘rsatib, jami 3285 o‘ringa ega. Shuningdek, 1575 ta ijara xonadoni bilan hamkorlik yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, ular orqali 9000 nafarga yaqin talaba yashash joyi bilan ta’minlanishi mumkin.
Xurshid Eshov markaz va talabalar turar joylarida olib borilayotgan ishlarni yuqori baholab, talabalarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, ularning qulay sharoitlarda ta’lim olishi uchun amalga oshirilayotgan tashabbuslar muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.

В УзГУМЯ прошла ознакомительная встреча с деятельностью Информационного центра по общежитиям и арендуемому жилью
16 августа в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось ознакомление с деятельностью Информационного центра по вопросам студенческих общежитий и арендуемого жилья.
В ходе визита ответственный сотрудник Министерства высшего образования, науки и инноваций Хуршид Эшов подробно ознакомился с рабочими процессами центра, предоставляемыми студентам услугами и возможностями по обеспечению их жильем.
Также он осмотрел условия, созданные для студентов в общежитиях университета, духовно-просветительскую атмосферу, спортивные и бытовые службы, высоко оценив проводимые реформы в этой сфере.
Информационный центр играет важную роль в обеспечении студентов университета жильем, предоставлении информации об арендуемых квартирах, адресном сопровождении и оформлении документов. В настоящее время в университете функционируют 6 общежитий с общей вместимостью 3285 мест. Кроме того, налажено сотрудничество с 1575 арендными квартирами, что позволяет обеспечить жильем около 9000 студентов.
Хуршид Эшов высоко оценил работу центра и студенческих общежитий, подчеркнув важность инициатив, направленных на социальную поддержку студентов и создание для них комфортных условий обучения.