O‘zDJTUda Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari chempioni, 3 karra Osiyo va Jahon chempioni, professional bokschi Bahodir Jalolov bilan eksklyuziv uchrashuv bo‘lib o‘tdi
27-fevral kuni O‘zDJTUda Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari chempioni, 3 karra Osiyo va Jahon chempioni, professional bokschi Bahodir Jalolov bilan eksklyuziv uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitet rahbariyati vakillari hamda yuzlab talabalar ishtirok etdi. Ushbu uchrashuv talaba-yoshlarni sportga jalb etish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish hamda ularga motivatsiya berish maqsadida tashkil etildi.
Bahodir Jalolov har bir g‘alabasiga erishish yo‘lidagi mashaqqatlar, fidokorona mehnat va sabr-bardosh haqida batafsil so‘zlab berdi.
O‘zining ulkan natijalari va xalqaro maydondagi yutuqlari ortidagi sirlarni ochib berdi.
Kelajakdagi rejalari va ulkan maqsadlari bilan yig‘ilganlar bilan o‘rtoqlashdi.
Talabalar bevosita muloqot qilib, qiziqtirgan savollariga javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Sport va sog‘lom turmush tarzining ahamiyati haqida qimmatli tavsiyalar berildi.
Tadbir ishtirokchilari buyuk g‘alabalar ortida turgan mashaqqatli mehnat va qat’iyatni his etdi hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
Uchrashuv so‘nggida universitet tomonidan Bahodir Jalolovga esdalik sovg‘asi taqdim etildi. Rektor Ilxomjon Tuxtasinov chempionga tashrif va samimiy suhbat uchun minnatdorlik bildirdi.

An exclusive meeting was held at the Uzbekistan State University of Technology with Bahodir Jalolov, the Tokyo 2020 Olympic Games champion, three-time Asian and World champion, and professional boxer.
On February 27th, an exclusive meeting was held at the Uzbekistan State University of Technology with Bahodir Jalolov, the Tokyo 2020 Olympic Games champion, three-time Asian and World champion, and professional boxer.
The event was attended by the university rector Ilkhomjon Tukhtasinov, representatives of the university administration, and hundreds of students. This meeting was organized to engage students and youth in sports, promote a healthy lifestyle, and provide motivation.
During the event:
Bahodir Jalolov spoke in detail about the hardships, dedicated work, and perseverance that led him to each of his victories.
He revealed the secrets behind his great achievements and success on the international stage.
Students had the opportunity to learn about his future plans and grand goals.
Valuable advice was given on the importance of sports and a healthy lifestyle.
The participants of the event felt the hard work and determination behind great victories and got answers to their questions.
At the end of the meeting, the university presented Bahodir Jalolov with a commemorative gift. Rector Ilkhomjon Tukhtasinov expressed his gratitude to the champion for the visit and the heartfelt conversation.