OʻzDJTUda Ustoz va murabbiylar kuni bayrami nishonlandi
Bugun, 27-sentabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 1-fakulteti tashabbusi bilan Ustoz va murabbiylar kuniga bagʻishlangan bayram dasturi boʻlib oʻtdi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Ustozlarni bayram bilan samimiy tabriklab, ularning yoshlarga bilim berish va tarbiya berish yoʻlidagi fidokorona mehnatini yuksak qadrlashini taʼkidladi. Shuningdek, faxriy ustozlarga esdalik sovgʻalari topshirildi.
Bayram dasturi davomida professor-oʻqituvchilarga “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishonlari taqdim etildi. “Tantana” guruhi, talabalar va sanʼatkorlarning kuy-qoʻshiqlari, shuningdek, turli badiiy chiqishlar yigʻilganlarga ko‘tarinki kayfiyat bagʻishladi.
Dasturda ustozlar uchun maxsus videorolik, musiqiy sovgʻalar, Jazz ijrosi, shuningdek, QVZ jamoasining chiqishlari va lototron orqali sovgʻalar taqdimoti boʻlib oʻtdi. Bayram yakunida esa mashhur xonanda Alisher Fayz oʻz qoʻshiqlari bilan ishtirokchilar kayfiyatini yanada koʻtarinki qildi.

Teachers and Mentors’ Day Celebrated at UzSWLU
Today, September 27, on the initiative of the Faculty of English Philology No. 1, the Uzbekistan State University of World Languages hosted a festive program dedicated to Teachers and Mentors’ Day.
The event was opened by the University Rector, Ilkhomjon Tukhtasinov, who sincerely congratulated the teachers on the occasion and emphasized the great value of their devoted work in educating and nurturing the younger generation. Commemorative gifts were presented to honored teachers.
During the celebration, professors and teachers were awarded the “Excellence in Higher Education” badges. The “Tantana” group, students, and artists entertained the audience with songs, musical performances, and artistic shows.
The program also featured a special video for teachers, musical gifts, a jazz performance, a comedy show by the QVZ team, and a lottery gift presentation. At the end of the event, the famous singer Alisher Fayz performed his songs, further uplifting the mood of the participants.