OʻzDJTUda Ustoz va murabbiylar kuni bayrami nishonlandi
Bugun, 27-sentabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 1-fakulteti tashabbusi bilan Ustoz va murabbiylar kuniga bagʻishlangan bayram dasturi boʻlib oʻtdi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Ustozlarni bayram bilan samimiy tabriklab, ularning yoshlarga bilim berish va tarbiya berish yoʻlidagi fidokorona mehnatini yuksak qadrlashini taʼkidladi. Shuningdek, faxriy ustozlarga esdalik sovgʻalari topshirildi.
Bayram dasturi davomida professor-oʻqituvchilarga “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishonlari taqdim etildi. “Tantana” guruhi, talabalar va sanʼatkorlarning kuy-qoʻshiqlari, shuningdek, turli badiiy chiqishlar yigʻilganlarga ko‘tarinki kayfiyat bagʻishladi.
Dasturda ustozlar uchun maxsus videorolik, musiqiy sovgʻalar, Jazz ijrosi, shuningdek, QVZ jamoasining chiqishlari va lototron orqali sovgʻalar taqdimoti boʻlib oʻtdi. Bayram yakunida esa mashhur xonanda Alisher Fayz oʻz qoʻshiqlari bilan ishtirokchilar kayfiyatini yanada koʻtarinki qildi.

В УзГУМЯ отметили День учителей и наставников
Сегодня, 27 сентября, по инициативе факультета английского языка №1 Узбекского государственного университета мировых языков состоялась праздничная программа, посвящённая Дню учителей и наставников.
Мероприятие открыл ректор университета Илхомжон Тухтасинов. Он сердечно поздравил преподавателей с праздником и отметил их самоотверженный труд на пути образования и воспитания молодежи. Почётным преподавателям были вручены памятные подарки.
В ходе праздничной программы профессорам и преподавателям были вручены нагрудные знаки «Отличник высшего образования». Группа «Тантана», студенты и артисты порадовали собравшихся своими песнями, музыкальными номерами и художественными выступлениями.
Для учителей были подготовлены специальные видеоролики, музыкальные подарки, джазовое выступление, концерт команды КВЗ, а также розыгрыш подарков через лототрон. В завершение праздника известный певец Алишер Файз исполнил свои песни, подняв настроение участников ещё выше.