Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Аbdurahmonov ishtirokida OTMga yangi tayinlangan rektor Tuxtasinov Ilxomjon Madaminovich bilan tanishtiruv, istiqboldagi vazifalar xususida muloqot boʻlib oʻtdi.
Muloqotda mamlakat ijtimoiy-iqtisodiy hayotida roʼy berayotgan oʻzgarishlar, oliy taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilariga qoʻyilayotgan asosiy vazifalar, oʻqitishning zamonaviy metod va uslublarini amaliyotga keng joriy etish, kreativ taʼlimni rivojlantirish va taʼlim sohasida olib borilayotgan islohotlar haqida soʻz yuritildi.
Muloqotda soʻz olganlar universitetdagi muhit, kelgusidagi vazifalar va yangi rahbar yonida turib soha uchun munosib kadrlar tayyorlashga hissa qoʻshishlarini bildirishdi.

Today, in the presence of the Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurakhmanov, the introduction of the newly appointed Rector Ilkhomjon Madaminovich Tukhtasinov and a dialogue about future tasks took place at the Uzbekistan State World Languages University
In the dialogue, the changes taking place in the socio-economic life of the country, the main tasks assigned to professors and teachers of higher education institutions, the widespread introduction of modern methods and methods of teaching into practice, the development of creative education, and the reforms carried out in the field of education were discussed.
Those who took part in the dialogue said that they will contribute to the environment in the university, the future tasks and the preparation of suitable personnel for the field by standing next to the new leader.