Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Аbdurahmonov ishtirokida OTMga yangi tayinlangan rektor Tuxtasinov Ilxomjon Madaminovich bilan tanishtiruv, istiqboldagi vazifalar xususida muloqot boʻlib oʻtdi.
Muloqotda mamlakat ijtimoiy-iqtisodiy hayotida roʼy berayotgan oʻzgarishlar, oliy taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilariga qoʻyilayotgan asosiy vazifalar, oʻqitishning zamonaviy metod va uslublarini amaliyotga keng joriy etish, kreativ taʼlimni rivojlantirish va taʼlim sohasida olib borilayotgan islohotlar haqida soʻz yuritildi.
Muloqotda soʻz olganlar universitetdagi muhit, kelgusidagi vazifalar va yangi rahbar yonida turib soha uchun munosib kadrlar tayyorlashga hissa qoʻshishlarini bildirishdi.

В УзГУМЯ приступил к работе новый ректор
Сегодня в присутствии министра высшего образования, науки и инноваций Ибрагима Абдурахманова в Государственном университете мировых языков Узбекистана состоялось представление вновь назначенного ректора ВУЗа Тухтасинова Ильхомжона Мадаминовича и диалог о будущих задачах. .
В диалоге рассматриваются изменения, происходящие в социально-экономической жизни страны, основные задачи, поставленные перед профессорами и преподавателями высших учебных заведений, широкое внедрение в практику современных методов и методов обучения, развитие творческого образования, обсуждались реформы, проводимые в сфере образования.
Принявшие участие в беседе заявили, что, стоя рядом с новым руководителем, внесут свой вклад в атмосферу в университете, решение будущих задач и подготовку подходящих кадров для этой сферы.‌‌