“Barkamol avlod” sport musobaqalarining respublika final bosqichida gʻolib va sovrindor boʻlgan jamoalarga Prezident sovgʻasini topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
2023/2024 oʻquv yilida “Barkamol avlod” sport musobaqalarining mutlaq gʻolibi boʻlgan 1-oʻrinni qoʻlga kiritgan Toshkent shahri jamoasiga I darajali diplom, kubok va maxsus statuetkalar Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazir oʻrinbosari Zulayxo Maxkamova hamda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov tomonidan topshirildi.
“Barkamol avlod” sport musobaqalarini oʻtkazishda oʻzining munosib hissasini qoʻshgani va oʻquvchilari sovrinli oʻrinni egallagani uchun akademik litsey ijrochi direktori Obidova Maqsuda Olimovna va musobaqa bosh hakam Gapparov Odil Anvarovich “Barkamol avlod” kubok bilan taqdirlandilar.

Состоялась церемония вручения подарка Президента.
Состоялась церемония вручения подарка Президента командам-победителям и призёрам республиканского финального этапа спортивных соревнований «Баркамол авлод».
В 2023/2024 учебном году команде города Ташкента, занявшей 1 место в спортивных соревнованиях «Баркамол авлод», вице-премьер-министру Республики Узбекистан вручил диплом первой степени, кубок и специальные статуэтки. Республики Узбекистан Зулайхо Махкамова и министр высшего образования, науки и инноваций Конгиротбой Шарипов.
Обидова Максуда Олимовна, исполнительный директор академического лицея, и Гаппаров Одил Анварович, главный судья соревнований, награждены кубком «Баркамол авлод» за вклад в проведение спортивных соревнований «Баркамол авлод» и за участие их учеников в соревнованиях. приз.