“Barkamol avlod” sport musobaqalarining respublika final bosqichida gʻolib va sovrindor boʻlgan jamoalarga Prezident sovgʻasini topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
2023/2024 oʻquv yilida “Barkamol avlod” sport musobaqalarining mutlaq gʻolibi boʻlgan 1-oʻrinni qoʻlga kiritgan Toshkent shahri jamoasiga I darajali diplom, kubok va maxsus statuetkalar Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazir oʻrinbosari Zulayxo Maxkamova hamda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov tomonidan topshirildi.
“Barkamol avlod” sport musobaqalarini oʻtkazishda oʻzining munosib hissasini qoʻshgani va oʻquvchilari sovrinli oʻrinni egallagani uchun akademik litsey ijrochi direktori Obidova Maqsuda Olimovna va musobaqa bosh hakam Gapparov Odil Anvarovich “Barkamol avlod” kubok bilan taqdirlandilar.

The ceremony of presenting the President's gift to the winning and prize-winning teams of the republican final stage of the "Barkamol Avlod" was held sports competitions.
In the 2023/2024 academic year, the team of Tashkent city, which won the 1st place in the "Barkamol Avlod" sports competition, was presented with a diploma of the first degree, a cup and special statuettes by the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Zulayho Makhkamova and the Minister of Higher Education, Science and Innovation Kongirotboy Sharipov.
Obidova Maqsuda Olimovna, the executive director of the academic lyceum, and Gapparov Odil Anvarovich, the chief judge of the competition, were awarded the "Barkamol Avlod" trophy for their contribution to the "Barkamol Avlod" sports competitions and for their students taking the prize.