QO‘SHMA TA’LIM DASTURLARIDA YANGI O‘QUV YILI BOSHLANDI
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Qo‘shma ta’lim dasturlari talabalari uchun yangi o‘quv yilining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda universitet rahbariyati, Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi vakillari, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda universitet rektori I. Tuxtasinov so‘zga chiqib, talabalarni yangi o‘quv yili bilan samimiy tabrikladi. Talabalarga ta’lim jarayonida faol bo‘lish, yaratilgan imkoniyatlardan samarali foydalanish, kelajakdagi kasbiy faoliyati uchun zarur bilim va ko‘nikmalarni puxta egallashlarini tiladi.
Shuningdek, Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i F.M. Rashidova talabalarni tabriklab, yangi o‘quv yilida yuqori natijalarga erishish, bilim olishga bo‘lgan intilishni yanada kuchaytirish hamda universitet hayotida faol ishtirok etishga chorladi.
Tadbir davomida yangi o‘quv yilining maqsad va vazifalari, talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar hamda ta’lim jarayonini samarali tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Tantanali marosim ko‘tarinki kayfiyatda o‘tib, Qo‘shma ta’lim dasturlari talabalari uchun yangi o‘quv yilining mazmunli boshlanishiga zamin yaratdi.

НОВЫЙ УЧЕБНЫЙ ГОД НАЧАЛСЯ В РАМКАХ СОВМЕСТНЫХ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ ПРОГРАММ
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась торжественная церемония открытия нового учебного года для студентов совместных образовательных программ.
В мероприятии приняли участие руководство университета, представители отдела совместных образовательных программ, профессорско-преподавательский состав и студенты.
На мероприятии выступил ректор университета И. Тухтасинов, который искренне поздравил студентов с началом нового учебного года. Он пожелал студентам быть активными в образовательном процессе, эффективно использовать созданные возможности, а также приобрести необходимые знания и навыки для своей будущей профессиональной деятельности.
Также студентов поздравила начальник отдела совместных образовательных программ Ф. М. Рашидова, пожелав им добиться высоких результатов в новом учебном году, усилить стремление к знаниям и активно участвовать в жизни университета.
В ходе мероприятия были обсуждены цели и задачи нового учебного года, возможности, созданные для студентов, а также вопросы эффективной организации образовательного процесса.
Торжественная церемония прошла в приподнятой атмосфере и стала важным началом нового учебного года для студентов совместных образовательных программ.