Rahbar va yoshlar uchrashuvi: O‘zDJTUda “Yoshlar kuni” tadbiri
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida universitet rektori Ilhomjon Tuxtasinov va talaba-yoshlar o‘rtasida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv yoshlar bilan ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yish, ularning muammo va takliflarini bevosita eshitish hamda ta’lim jarayonini yanada takomillashtirish maqsadida o‘tkazildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilhomjon Tuxtasinov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi magistratura tinglovchilari podpolkovnik Egamberdiyev Maqsadbek Avazovich hamda Shukuriy O‘tkir Ro‘ziyevich ishtirok etdilar.
Tadbir davomida rektor Ilhomjon Tuxtasinov talabalarga yaratilayotgan sharoitlar, ta’lim sifati va universitetda amalga oshirilayotgan islohotlar haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, birinchi prorektor Valijon Sadiyev yoshlar masalalari va ularning ma’naviy-ma’rifiy rivoji yuzasidan fikr bildirdi.
Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi magistratura tinglovchilari podpolkovnik Egamberdiyev Maqsadbek Avazovich hamda Shukuriy O‘tkir Ro‘ziyevich tomonidan esa talabalarni qiziqtirgan savollarga javoblar berildi hamda yoshlar bilan ochiq muloqot olib borildi.
Tadbir davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan faol ishtirok etib, rahbariyat va mutaxassislar bilan bevosita muloqot qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Uchrashuv yakunida yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning bilim olishi va ijodiy salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan ishlar kelgusida ham davom ettirilishi ta’kidlandi.

Встреча руководства с молодёжью: мероприятие «День молодёжи» в УзГУМЯ
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча ректора университета Илхомжона Тухтасинова со студентами в формате «Руководство и молодёжь».
Данная встреча была организована с целью налаживания открытого диалога с молодёжью, прямого обсуждения их проблем и предложений, а также дальнейшего совершенствования образовательного процесса.
Во встрече приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, первый проректор по вопросам молодёжи и духовно-просветительской работы Валиджон Садиев, а также магистранты Академии Министерства внутренних дел подполковники Максадбек Авазович Эгамбердиев и О‘ткир Рузиевич Шукурий.
В ходе мероприятия ректор рассказал о создаваемых условиях для студентов, качестве образования и проводимых в университете реформах. Первый проректор Валиджон Садиев также высказал своё мнение по вопросам молодёжи и их духовно-нравственного развития.
Магистранты Академии МВД провели открытый диалог со студентами и ответили на интересующие их вопросы.
Студенты активно участвовали во встрече, получив возможность напрямую задать вопросы руководству и специалистам.
В завершение встречи было отмечено, что работа по поддержке молодёжи, развитию их знаний и творческого потенциала будет продолжена.