“Universitetga tegishli boʻlgan 7 ta talabalar yotoqxonasiga 3 mingdan ortiq talabalar qamrab olingan boʻlsa-da, 8,5 mingdan ortiq talabalar ijara uylarda yashamoqda.
Hozirgi kunda yotoqxonaga boʻlgan ehtiyojmand talabalarning talablaridan kelib chiqib, mavjud yotoqxonalarga qoʻshimcha oʻrinlar yaratishga harakat qilmoqdamiz. Buning uchun boʻsh joylarga qoʻshimcha oʻrinlar olib kelib, oshxona va sanitariya xonalari uchun zarur uskunalar olib kelib oʻrnatilmoqda. Shu yoʻl bilan navbatlarning ortib ketishiga barham berishimiz mumkin boʻladi.
Shuningdek, TTJlarga qatʼiy grafik tatbiq etiladi va ichki qoidalarga rioya qilishga katta ahamiyat beriladi. Bu esa talabalar oʻrtasida kelib chiqishi mumkin boʻlgan nizolar va navbatlarning oldini olishga imkon beradi.”
Xabarlarda tarqagan masala bo’yicha O’zDJTU rahbariyati avvalroq rasmiy munosabat bildirgan edi.  (https://t.me/UzSWLU/13901)

ОФИЦИАЛЬНЫЕ ОТНОШЕНИЯ
В социальных сетях распространилось обращение студента по вопросу проживания студентов Государственного университета мировых языков Узбекистана.
«Хотя более 3000 студентов проживают в 7 студенческих общежитиях, принадлежащих университету, более 8500 студентов проживают в арендованных домах.
В настоящее время, исходя из заявок студентов, нуждающихся в общежитии, мы пытаемся создать дополнительные места к имеющимся общежитиям. Для этого на пустующие места вывозятся дополнительные сиденья, привозится и устанавливается необходимое оборудование для кухни и санузлов. Таким образом, мы сможем положить конец увеличению очередей.
Кроме того, у TTJ строгий график и особое внимание уделяется соблюдению внутренних правил. Это поможет предотвратить конфликты и очереди между студентами».
Ранее руководство УзГУМЯ выразило официальную реакцию на вопрос, распространенный в новостях. (https://t.me/UzSWLU/13901)