Aziz ustoz va murabbiylar! Hurmatli professor-o‘qituvchilar!
Sizlarni, ta’lim-tarbiya sohasining barcha jonkuyar xodimlari va faxriylarini umumxalq bayram – O‘qituvchi va murabbiylar kuni bilan o‘zim va universitet rahbariyati nomidan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Fidoyi, zahmatkash o‘qituvchilar talaba-yoshlarga bilim berish barobarida, ular qalbiga insonga xos eng go‘zal ezgu xislatlarni, mehr-oqibat va odamiylik tuyg‘ularini singdirib boradi. Turli yo‘nalishlarda o‘z iqtidori, mahorati va bilim salohiyati bilan yuqori natijalarga erishib kelayotgan o‘g‘il-qizlarimizning muvaffaqiyatlari zamirida, avvalo, Siz, aziz ustozlarning mehnatlari mujassam. Ana shunday fidoyi ustozlarimizni bugun har qancha e’zozlasak kamlik qiladi.
Bugun men shuni faxr bilan aytolamanki, universitetimizning ilmiy salohiyati kundan-kunga o‘sib bormoqda. Ilmiy unvonga ega ustozlarimizning safi kengaymoqda. Shu bilan birga, davlatimiz rahbarining, vazirlikning e’tirofiga sazovor bo‘lmoqdasizlar. Buning uchun barchangizga minnatdorchilik bildiraman. Ilm yo‘lida yangi marralarni zabt etishingizga tilakdoshman.
Qalbi ezguliklarga yo‘g‘rilgan aziz ustozlar, mehridaryo professor-o‘qituvchilar! Barchangizni 1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni bilan chin qalbimdan tabriklayman!
Sizning yuksak mas’uliyatli, mashaqqatli va sharafli mehnatingizda zafarlar, oilaviy hayotingizda esa baxt, omad yor bo‘lishini tilab qolaman.

Dear mentor and teachers! Dear professors!
I sincerely congratulate you, all passionate employees and veterans of the educational and educational sphere on the day of the national holiday-teacher and coach on behalf of myself and the university leadership!
Selfless, hardworking teachers give knowledge to students and young people, they instill in their hearts the most beautiful qualities inherent in a person, feelings of kindness and humanity. At the heart of the successes of our sons and daughters, who achieve high results in different directions with their talent, skill and cognitive potential, first of all, the labors of you, dear teachers are embodied. That is how few we honor our dedicated teachers today.
Today I am proud to say that the scientific potential of our university is growing day by day. The ranks of our teachers with a scientific title are expanding. At the same time, you are gaining the recognition of the head of our state, the ministry. I thank you all for this. I wish you to conquer new heights on the path of science.
Dear teachers, teachers of mehridarya, whose heart is embedded in the good! I sincerely congratulate you all on October 1-teacher and Coach day!
I wish you triumphs in your highly responsible, hard and honorable work, and happiness, good luck in your family life.