Aziz ustoz va murabbiylar! Hurmatli professor-o‘qituvchilar!
Sizlarni, ta’lim-tarbiya sohasining barcha jonkuyar xodimlari va faxriylarini umumxalq bayram – O‘qituvchi va murabbiylar kuni bilan o‘zim va universitet rahbariyati nomidan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Fidoyi, zahmatkash o‘qituvchilar talaba-yoshlarga bilim berish barobarida, ular qalbiga insonga xos eng go‘zal ezgu xislatlarni, mehr-oqibat va odamiylik tuyg‘ularini singdirib boradi. Turli yo‘nalishlarda o‘z iqtidori, mahorati va bilim salohiyati bilan yuqori natijalarga erishib kelayotgan o‘g‘il-qizlarimizning muvaffaqiyatlari zamirida, avvalo, Siz, aziz ustozlarning mehnatlari mujassam. Ana shunday fidoyi ustozlarimizni bugun har qancha e’zozlasak kamlik qiladi.
Bugun men shuni faxr bilan aytolamanki, universitetimizning ilmiy salohiyati kundan-kunga o‘sib bormoqda. Ilmiy unvonga ega ustozlarimizning safi kengaymoqda. Shu bilan birga, davlatimiz rahbarining, vazirlikning e’tirofiga sazovor bo‘lmoqdasizlar. Buning uchun barchangizga minnatdorchilik bildiraman. Ilm yo‘lida yangi marralarni zabt etishingizga tilakdoshman.
Qalbi ezguliklarga yo‘g‘rilgan aziz ustozlar, mehridaryo professor-o‘qituvchilar! Barchangizni 1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni bilan chin qalbimdan tabriklayman!
Sizning yuksak mas’uliyatli, mashaqqatli va sharafli mehnatingizda zafarlar, oilaviy hayotingizda esa baxt, omad yor bo‘lishini tilab qolaman.

Уважаемые наставники и наставники! Уважаемые преподаватели!
От имени себя и руководства университета от всей души поздравляю вас, всех увлеченных работников и ветеранов сферы образования с общенародным праздником-Днем учителя и наставника!
Самоотверженные, трудолюбивые учителя, давая знания учащейся молодежи, прививают в ее сердце самые прекрасные человеческие добродетели, чувства доброты и человечности. В основе успеха наших сыновей и дочерей, добивающихся высоких результатов в различных направлениях своим талантом, умением и познавательным потенциалом, лежит, прежде всего, труд Вас, дорогих учителей. Таких преданных своему делу учителей сегодня будет мало, если мы будем уважать их как можно больше.
Сегодня я с гордостью могу сказать, что научный потенциал нашего университета растет день ото дня. Расширяется круг наших наставников с учеными званиями. В то же время вы заслуживаете признания главы нашего государства, Министерства. Я хочу поблагодарить вас всех за это. Желаю вам новых высот на пути к науке.
Дорогие учителя, добрые учителя! От всей души поздравляю всех с 1 октября-Днем учителя и наставника!
Желаю вам успехов в Вашем ответственном, кропотливом и благородном труде и счастья, удачи в семейной жизни.