Rektor va fakultet matbuot kotiblari uchrashuvi o‘tkazildi
18- noyabr kuni O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov fakultetlarga tayinlangan matbuot kotiblari bilan uchrashib, axborot xizmatining yutuq va kamchiliklari haqida fikr almashdi. O‘tgan 2023-2024-o‘quv yili davomida ilgari surilgan mazkur amaliyot talabalarning ish bilan ta’minlanishi hamda kasbiy amaliyot o‘tashlarida katta muvaffaqiyat bo‘lganligini ta’kidlab o‘tdi. Suhbat davomida talabalarning takliflari tinglanib, mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Uchrashuvda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor  Valijon Sa’diyev, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori matbuot kotibi, axborot siyosati masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Otabek Ibragimovlar ham ishtirok etdi.
Uchrashuv so‘ngida ishtirokchilar o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlari va loyihalari bilan o‘rtoqlashdi. Universitet rektori talabalarning loyihalarini har doim qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.
Shuningdek, universitetda ro‘y berayotgan xabarlarni tezkorlik bilan yoritishda yaqindan yordam berayotganligi uchun fakultet matbuot kotiblariga minnatdorchilik bildirdi.

Состоялась встреча ректора с пресс-секретарями факультетов
18 ноября ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов встретился с пресс-секретарями факультетов, чтобы обсудить достижения и недостатки работы информационной службы университета. Он отметил, что внедренная практика в течение 2023–2024 учебного года стала значительным успехом в вопросах трудоустройства студентов и прохождения профессиональной практики.
Во время беседы были выслушаны предложения студентов, а ответственным лицам даны соответствующие поручения.
В мероприятии приняли участие первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Валиджон Садыев, пресс-секретарь ректора УзГУМЯ и советник ректора по вопросам информационной политики Отабек Ибрагимов и другие представители факультетов.
В завершение встречи участники поделились своими целями и проектами. Ректор университета заверил, что всегда готов поддерживать инициативы студентов, а также выразил благодарность пресс-секретарям факультетов за их помощь в оперативном освещении университетских событий.