Rektor va fakultet matbuot kotiblari uchrashuvi o‘tkazildi
18- noyabr kuni O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov fakultetlarga tayinlangan matbuot kotiblari bilan uchrashib, axborot xizmatining yutuq va kamchiliklari haqida fikr almashdi. O‘tgan 2023-2024-o‘quv yili davomida ilgari surilgan mazkur amaliyot talabalarning ish bilan ta’minlanishi hamda kasbiy amaliyot o‘tashlarida katta muvaffaqiyat bo‘lganligini ta’kidlab o‘tdi. Suhbat davomida talabalarning takliflari tinglanib, mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Uchrashuvda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor  Valijon Sa’diyev, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori matbuot kotibi, axborot siyosati masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Otabek Ibragimovlar ham ishtirok etdi.
Uchrashuv so‘ngida ishtirokchilar o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlari va loyihalari bilan o‘rtoqlashdi. Universitet rektori talabalarning loyihalarini har doim qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.
Shuningdek, universitetda ro‘y berayotgan xabarlarni tezkorlik bilan yoritishda yaqindan yordam berayotganligi uchun fakultet matbuot kotiblariga minnatdorchilik bildirdi.

On November 18, the Rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tuxtasinov, met with the press secretaries assigned to the faculties to discuss the achievements and shortcomings of the university's information service. He emphasized that the practical measures introduced during the 2023–2024 academic year significantly contributed to students' employment and internship opportunities.
During the meeting, students' suggestions were heard, and relevant assignments were given to those responsible.
The meeting was attended by Valijon Sadiyev, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work; Otabek Ibragimov, the Rector's Press Secretary and Adviser on Information Policy; and other faculty representatives.
At the conclusion of the meeting, participants shared their goals and projects. The Rector assured continuous support for students’ initiatives and expressed gratitude to the faculty press secretaries for their efforts in promptly covering university-related news.