Rektor va talabalar uchrashuvi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Sharq filologiyasi fakultetining birinchi kurs talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tadbirda fakultet dekani D. Jo‘rayev, prorektorlar hamda universitet bo‘lim va markazlari rahbarlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida rektоr Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq muloqot olib borib, ularning o‘quv jarayoni, dars sifati, amaliyot imkoniyatlari, xorijiy tillarni chuqur o‘rganish, kutubxona fondi va talabalarga yaratilayotgan sharoitlar bo‘yicha berilgan savollariga javob berdi.
Shuningdek, mutasaddi rahbarlar ham o‘z yo‘nalishlariga oid savollarga javob berib, talabalarning taklif va mulohazalarini inobatga olishlarini ta’kidlashdi.
Uchrashuvda ta’lim tizimini yanada takomillashtirish, innovatsion yondashuvlarni keng joriy etish, talabalar uchun ijtimoiy-ma’naviy muhitni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Bunday uchrashuvlar talabalarning o‘z fikrlarini bevosita universitet rahbariyatiga yetkazishiga, mavjud muammolarni joyida hal etishga hamda ular uchun samarali ta’lim muhitini yaratishga xizmat qilmoqda.

Встреча ректора с студентами
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов провел встречу с первокурсниками факультета восточной филологии.
В мероприятии приняли участие декан факультета Д. Джураев, проректоры, а также руководители отделов и центров университета.
Во время встречи ректор Илхомжон Тухтасинов провел открытый диалог со студентами, ответил на их вопросы, касающиеся учебного процесса, качества занятий, возможностей практики, углубленного изучения иностранных языков, библиотечного фонда и созданных для студентов условий.
Также ответственные руководители ответили на вопросы в рамках своих направлений и подчеркнули, что примут во внимание предложения и мнения студентов.
На встрече обсуждались вопросы дальнейшего совершенствования системы образования, широкого внедрения инновационных подходов и укрепления социально-духовной среды для студентов.
Подобные встречи способствуют тому, чтобы студенты могли напрямую донести свои мнения до руководства университета, решать существующие проблемы на месте и способствовать созданию эффективной образовательной среды.