Rektor va talabalar uchrashuvi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Sharq filologiyasi fakultetining birinchi kurs talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tadbirda fakultet dekani D. Jo‘rayev, prorektorlar hamda universitet bo‘lim va markazlari rahbarlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida rektоr Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq muloqot olib borib, ularning o‘quv jarayoni, dars sifati, amaliyot imkoniyatlari, xorijiy tillarni chuqur o‘rganish, kutubxona fondi va talabalarga yaratilayotgan sharoitlar bo‘yicha berilgan savollariga javob berdi.
Shuningdek, mutasaddi rahbarlar ham o‘z yo‘nalishlariga oid savollarga javob berib, talabalarning taklif va mulohazalarini inobatga olishlarini ta’kidlashdi.
Uchrashuvda ta’lim tizimini yanada takomillashtirish, innovatsion yondashuvlarni keng joriy etish, talabalar uchun ijtimoiy-ma’naviy muhitni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Bunday uchrashuvlar talabalarning o‘z fikrlarini bevosita universitet rahbariyatiga yetkazishiga, mavjud muammolarni joyida hal etishga hamda ular uchun samarali ta’lim muhitini yaratishga xizmat qilmoqda.

Meeting Between the Rector and Students
Ilhomjon Tukhtasinov, the Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, held a meeting with first-year students of the Faculty of Eastern Philology.
The event was attended by the faculty dean D. Jo‘rayev, vice-rectors, and heads of university departments and centers.
During the meeting, Rector Ilhomjon Tuxtasinov engaged in open dialogue with the students, answering their questions regarding the educational process, lesson quality, internship opportunities, in-depth foreign language learning, the library resources, and the conditions created for students.
In addition, responsible administrators responded to questions within their areas and emphasized that they would consider the students’ suggestions and opinions.
The meeting also covered topics such as further improving the education system, widely implementing innovative approaches, and strengthening the socio-spiritual environment for students.
Such meetings help students directly communicate their opinions to the university administration, resolve existing issues on the spot, and contribute to creating an effective learning environment.