20-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov 22-27-yanvar kunlari Koreya Respublikasida o‘tkaziladigan “Global almashinuv” nomli forumda ishtirok etish uchun jo‘nab ketayotgan talabalar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda rektor talabalarga forumda muvaffaqiyatli ishtirok etishlari uchun omad tilab, safar oldidan zarur maslahat va tavsiyalar berdi. Shuningdek, safar davomida xavfsizlik va odob-axloq qoidalariga rioya qilish zarurligini ta’kidladi.
Uchrashuvda universitet ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Otabek Yusupov, Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor Abdurahim Nosirov, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i Shahnoza Ismatova, hamda O‘quv ishlari bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i Yusuf Azzamov ham ishtirok etib, talabalarga forumdagi ishtirok borasida o‘z maslahat va takliflarini bildirdilar.

20 января ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов встретился с студентами, которые отправляются на форум "Global Exchange", который пройдет в Республике Корея с 22 по 27 января.
Во время встречи ректор пожелал студентам успехов в участии в форуме и дал необходимые советы и рекомендации перед поездкой. Он также подчеркнул важность соблюдения правил безопасности и этикета в ходе поездки.
В встрече также приняли участие проректор университета по научной работе и инновациям Отабек Юсупов, проректор по международным связям Абдураим Носиров, начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов Шахноза Исматова и начальник отдела учебной работы Юсуф Аззамов, которые дали свои советы и предложения относительно участия студентов в форуме.