9-oktyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 2-fakulteti talabalari bilan “Rektor va yoshlar uchrashuvi" boʻlib oʻtdi. Tadbirda universitet rektori, prorektorlar hamda 1-bosqichga qabul qilingan talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib berdi. Talabalarga universitet faoliyati, besh tashabbus doirasida yaratilgan qulayliklar, oʻquv jarayonlarining tartiblari haqida maʼlumot berildi. Shuningdek, korrupsiyaga yoʻl qoʻyilmasligi, diniy maʼlumotlarni qabul qilishda eʼtiborli boʻlish zarurligi borasida aytib oʻtildi.
Dastur ochiq muloqot tarzida tashkil etildi va yakunda talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

9 октября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча "Ректор и молодежь" с участием студентов факультета английского языка №2. В мероприятии приняли участие ректор, проректоры университета и студенты первого курса.
Встречу открыл ректор университета И. Тухтасинов. Студентам была представлена информация о деятельности университета, о возможностях, созданных в рамках пяти инициатив, а также о порядке учебного процесса.
Кроме того, было подчеркнуто недопущение коррупции и необходимость внимательного подхода к получению религиозной информации. Программа была организована в формате открытого диалога, и в завершение студенты получили ответы на интересующие их вопросы.