Rektor va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi
6-noyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti 5-sonli talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan “Rektor va yoshlar uchrashuvi” oʻtkazildi.
Tadbirda OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov, Roman-german filologiyasi fakulteti dekani X.Hakimov, tyutorlar va talabalar ishtirok etdi.
Dastur davomida ochiq muloqot tashkil etildi. Talabalar universitet mas’ullariga oʻzlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, asosli javoblar olish imkoniyatiga ega boʻlishdi.
Shuningdek, rektor turli ilmiy bellashuvlar, sport musobaqalari va olimpiadalarda faollik koʻrsatib, bir qator yutuqlarga erishgan talabalarni e’tirof etdi va kelajakda bundan katta muvaffaqiyatlar yor boʻlishini tiladi.

6 ноября в общежитии №5 Узбекского государственного университета мировых языков состоялась встреча ректора с молодежью
В мероприятии приняли участие ректор УзГУМЯ И. Тухтасинов, декан факультета романско-германской филологии Х. Хакимов, тьюторы и студенты.
Во время программы была организована открытая беседа, в ходе которой студенты имели возможность обратиться к руководству университета со своими вопросами и получить обоснованные ответы.
Кроме того, ректор отметил студентов, проявивших активность и достигших успехов в научных соревнованиях, спортивных турнирах и олимпиадах, пожелав им еще больших достижений в будущем.