Rektor yangi oʻquv yiliga tayyorgarlik jarayonlari bilan tanishdi
16-avgust kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov yangi 2025-2026 oʻquv yili uchun oliygohda amalga oshirilayotgan ishlarni koʻzdan kechirdi.
Rektor rahbariyat vakillari hamrohligida universitet oshxonasi, kutubxona va boshqa dars xonalarida ketayotgan ta’mirlash jarayonlari bilan tanishib, mas’ullarga oʻz tavsiya va topshiriqlarini berdi.
Shuningdek, amalga oshirilayotgan ishlarning sifati, belgilangan muddatlarga rioya qilinishi haqida mas’ul xodimlar tomonidan atroflicha hisobotlar taqdim etildi, oldindagi rejalar haqida ma’lumot berildi.
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida yaratilayotgan mazkur sharoit va imkoniyatlar talabalar uchun samarali, qiziqarli va zamonaviy ta’lim jarayonini ta’minlaydi.

The Rector Reviewed Preparations for the New Academic Year
On August 16, the Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, Ilkhomjon Tukhtasinov, reviewed the ongoing preparations at the university for the upcoming 2025–2026 academic year.
Accompanied by university officials, the Rector visited the university canteen, library, and other classrooms under renovation, providing relevant instructions and recommendations to those responsible.
Detailed reports on the quality of the work and adherence to deadlines were presented by responsible staff, along with information about future plans.
The conditions and opportunities being created at the Uzbekistan State University of World Languages will ensure an effective, engaging, and modern educational process for students.