Rektor yangi oʻquv yiliga tayyorgarlik jarayonlari bilan tanishdi
16-avgust kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov yangi 2025-2026 oʻquv yili uchun oliygohda amalga oshirilayotgan ishlarni koʻzdan kechirdi.
Rektor rahbariyat vakillari hamrohligida universitet oshxonasi, kutubxona va boshqa dars xonalarida ketayotgan ta’mirlash jarayonlari bilan tanishib, mas’ullarga oʻz tavsiya va topshiriqlarini berdi.
Shuningdek, amalga oshirilayotgan ishlarning sifati, belgilangan muddatlarga rioya qilinishi haqida mas’ul xodimlar tomonidan atroflicha hisobotlar taqdim etildi, oldindagi rejalar haqida ma’lumot berildi.
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida yaratilayotgan mazkur sharoit va imkoniyatlar talabalar uchun samarali, qiziqarli va zamonaviy ta’lim jarayonini ta’minlaydi.

Ректор ознакомился с подготовкой к новому учебному году
16 августа ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов ознакомился с проводимыми в вузе работами по подготовке к новому 2025–2026 учебному году.
Ректор в сопровождении представителей руководства осмотрел ремонтные работы, проходящие в университетской столовой, библиотеке и других учебных аудиториях, и дал ответственным лицам свои рекомендации и поручения.
Также ответственные сотрудники представили подробные отчёты о качестве выполняемых работ и соблюдении установленных сроков, а также ознакомили с планами на будущее.
Создаваемые в Узбекском государственном университете мировых языков условия и возможности обеспечат студентам эффективный, интересный и современный учебный процесс.