Respublikamizning turli viloyatlaridagi universitetlar vakillari OʻzDJTUga tashrif buyurdi
Xabaringiz bor, Oʻzbekiston yoshlari yurtimizning turli hududlaridan Ginnes rekordini oʻrnatish maqsadida 18-avgust kuni Toshkent shahrida boʻlib oʻtadigan tadbirda ishtirok etish uchun yetib kelmoqda.
Bugun, 17-avgust kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Navoiy, Jizzax, Samarqand va Qashqadaryo viloyatlari yoshlari tashrif buyurdi.
Mehmonlarni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov hamda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov kutib oldi. Mas’ullar yoshlarga omad va muvaffaqiyatlar yor boʻlishini tilab, yurtimiz bayrogʻi faqat va faqat yuqoriga koʻtarilishi zarurligini ta’kidladi.
Yoshlar OʻzDJTU yotoqxonasiga joylashtirildi, ular uchun maxsus dasturxon hozirlanib, taomlantirildi. Soʻng mehmonlarga “Bahodir Yalangtoʻsh” filmi namoyish etildi.
Shuningdek, shijoatli va intiluvchan yoshlarning vaqtini maroqli o‘tkazish maqsadida shaxmat, shashka, tennis va boshqa sport turlari bilan shug'ullanishga zarur sharoit ham yaratildi.

Представители университетов из различных регионов страны посетили УзГУМЯ
Как известно, молодёжь Узбекистана из разных регионов страны прибывает в Ташкент для участия в мероприятии по установлению рекорда Гиннесса, которое состоится 18 августа.
Сегодня, 17 августа, Узбекский государственный университет мировых языков посетили молодые представители из Навоийской, Джизакской, Самаркандской и Кашкадарьинской областей.
Гостей тепло встретили заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Отабек Махкамов и ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов. Ответственные лица пожелали молодёжи удачи и успехов, подчеркнув, что флаг нашей страны должен всегда подниматься только вверх.
Молодёжь была размещена в общежитии УзГУМЯ, для них был организован праздничный ужин. Вечером гостям показали фильм «Бахадур Ялангтош».
Также для активной и целеустремлённой молодёжи были созданы условия для увлекательного досуга — игры в шахматы, шашки, теннис и другие виды спорта.