Roman-german filologiyasi fakultetida 1-kurslarni kutib olish tadbiri bo‘lib o‘tdi
7-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiyasi fakultetida 1-kurs talabalarini kutib olish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitetning Sun’iy intellekt va strategik transformatsiya bo‘yicha rektor maslahatchisi Boltabaev Mahmudjon Rustamovich ochib berdi. Shuningdek, fakultet dekani Xalillayev Adilbek Kurambayevich so‘zga chiqib, yangi o‘quv yilida talabalarga omad tiladi hamda fakultetda yaratilgan sharoitlar va istiqboldagi ilmiy loyihalar haqida ma’lumot berdi.
Tadbirda fakultet professor-o‘qituvchilari, yosh talabalarning ota-onalari ham ishtirok etdi. Yangi o‘quv yilini boshlayotgan yoshlarga samimiy tilaklar bildirildi.Tadbir davomida fakultet rahbariyati, professor o’qituvchilar, tyutorlar tanishtirildi.
Tadbir so‘ngida eng yuqori ko’rsatkich bilan talaba bo‘lgan yoshlar universitet rektori tomonidan imzolangan sertifikat bilan taqdirlandi, ularning ota-onalariga esa universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

First-Year Students Welcomed at the Faculty of Romance and Germanic Philology
On September 7, a welcome event for first-year students was held at the Faculty of Romance and Germanic Philology of Uzbekistan State World Languages University.
The event was opened by Mahmudjon Rustamovich Boltabaev, Adviser to the Rector on Artificial Intelligence and Strategic Transformation. Adilbek Kurambayevich Khalillaev, Dean of the Faculty, also addressed the students, wishing them success in the new academic year and providing information about the conditions created at the faculty and upcoming research projects.
The event was attended by the faculty’s professors and teachers, as well as the parents of the young students. The first-year students beginning their new academic year received warm wishes for success. During the event, the faculty administration, professors and teachers, and tutors were introduced to the students.
At the conclusion of the event, students admitted with the highest scores were awarded certificates signed by the Rector of the university, while their parents were presented with letters of appreciation from the university administration.