Roman-german filologiyasi fakultetida 1-kurslarni kutib olish tadbiri bo‘lib o‘tdi
7-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiyasi fakultetida 1-kurs talabalarini kutib olish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitetning Sun’iy intellekt va strategik transformatsiya bo‘yicha rektor maslahatchisi Boltabaev Mahmudjon Rustamovich ochib berdi. Shuningdek, fakultet dekani Xalillayev Adilbek Kurambayevich so‘zga chiqib, yangi o‘quv yilida talabalarga omad tiladi hamda fakultetda yaratilgan sharoitlar va istiqboldagi ilmiy loyihalar haqida ma’lumot berdi.
Tadbirda fakultet professor-o‘qituvchilari, yosh talabalarning ota-onalari ham ishtirok etdi. Yangi o‘quv yilini boshlayotgan yoshlarga samimiy tilaklar bildirildi.Tadbir davomida fakultet rahbariyati, professor o’qituvchilar, tyutorlar tanishtirildi.
Tadbir so‘ngida eng yuqori ko’rsatkich bilan talaba bo‘lgan yoshlar universitet rektori tomonidan imzolangan sertifikat bilan taqdirlandi, ularning ota-onalariga esa universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

На факультете романо-германской филологии состоялась встреча первокурсников
7 сентября на факультете романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков состоялось мероприятие, посвящённое встрече студентов первого курса.
Мероприятие открыл советник ректора университета по вопросам искусственного интеллекта и стратегической трансформации Болтабаев Махмуджон Рустамович. Также выступил декан факультета Халиллаев Адилбек Курамбаевич, который пожелал студентам успехов в новом учебном году и рассказал о созданных на факультете условиях, а также о перспективных научных проектах.
В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав факультета и родители молодых студентов. Первокурсникам, начинающим новый учебный год, были высказаны искренние пожелания успехов. В ходе мероприятия студентам были представлены руководство факультета, профессорско-преподавательский состав и тьюторы.
В завершение мероприятия студенты, поступившие с наиболее высокими показателями, были награждены сертификатами, подписанными ректором университета, а их родителям от имени руководства университета были вручены благодарственные письма.