#oʻz_maqsadlaringni_bil
Turizm industriyasi, xususan, ichki turizm yurtimiz iqtisodiyotining muhim tarmog‘i hisoblanadi. Mamlakatimizning har bir hududi o‘ziga xos turistik jozibaga ega. Qadim o‘tmishdan so‘zlovchi tarixiy yodgorliklarni ko‘rish, boy merosimizni o‘rganish har bir kishida milliy o‘zlikni anglash, an’ana va qadriyatlarga hurmat tuyg‘usini shakllantiribgina qolmay, o‘z Vatani tarixini bilishga, ajdodlar merosini o‘rganish orqali shu yurt farzandi ekanligidan faxr, g‘urur tuyg‘ularini rivojlantiradi.
Jumladan, OʻzDJTU Ingliz tili 2-fakulteti tyutori Mashkura Saidova oʻziga biriktirilgan 2301-2310-guruh talabalari bilan Sharq gavhari boʻlmish Samarqand shahrida boʻlib qaytishdi.

Внутренний туризм - поле духовной пропаганды
Индустрия туризма, в частности внутренний туризм, является важной отраслью экономики нашей страны. Каждый регион нашей страны имеет свою туристическую привлекательность. Вид исторических памятников, говорящих о древнем прошлом, изучение нашего богатого наследия не только формирует у каждого человека чувство национального самосознания, уважения к традициям и ценностям, но и способствует познанию истории своей Родины, воспитанию чувства гордости, гордости за то, что он дитя этой страны, изучая наследие предков.
В частности, тьютор 2-го факультета английского языка УзГУМЯ Машкура Саидова с студентами группы 2301-2310 посетили Самарканд.
Продолжая путешествие, студенты провели культурный досуг у святыни Имама Бухари, мавзолея первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова, площади Регистан и вновь образованных аллей.