“Siyosat maydoni” tanlovida O‘zDJTU jamoasi 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi
O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida “Siyosat maydoni” Respublika ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda Toshkent shahridagi oliy ta’lim muassasalarida xalqaro munosabatlar, siyosatshunoslik yo‘nalishlarida tahsil olayotgan talabalar ishtirok etdi va O’zDJTU, Siyosiy fanlar kafedrasi o’qituvchi-stajyori Mohidil Nizamova boshchiligidagi “Yosh siyosatshunos liderlar” jamoasi faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda ushbu yo‘nalishlarda tahsil olayotgan jami 6 ta (O‘zbekiston xalqaro islomshunoslik akademiyasi, Toshkent davlat sharqshunoslik, O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti) talabalari respublika bosqichida bellashdilar.

UzSWLU Team Wins 2nd Place at the “Siyosat maydoni” Competition
The Republican competition “Siyosat maydoni” was held in cooperation with the Democratic Party of Uzbekistan “Milliy Tiklanish” and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan.
Students studying international relations and political science at higher education institutions in Tashkent took part in the competition. The team “Yosh siyosatshunos liderlar”, led by Mohidil Nizamova, a trainee lecturer of the Department of Political Sciences at Uzbekistan State World Languages University, won an honorable 2nd place.
It should be noted that students from 6 higher education institutions studying in these fields competed at the republican stage of the contest. These institutions included the International Islamic Academy of Uzbekistan, Tashkent State University of Oriental Studies, University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan, University of World Economy and Diplomacy, Tashkent State University of Law, and Uzbekistan State World Languages University.