“Siyosat maydoni” tanlovida O‘zDJTU jamoasi 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi
O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida “Siyosat maydoni” Respublika ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda Toshkent shahridagi oliy ta’lim muassasalarida xalqaro munosabatlar, siyosatshunoslik yo‘nalishlarida tahsil olayotgan talabalar ishtirok etdi va O’zDJTU, Siyosiy fanlar kafedrasi o’qituvchi-stajyori Mohidil Nizamova boshchiligidagi “Yosh siyosatshunos liderlar” jamoasi faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda ushbu yo‘nalishlarda tahsil olayotgan jami 6 ta (O‘zbekiston xalqaro islomshunoslik akademiyasi, Toshkent davlat sharqshunoslik, O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti) talabalari respublika bosqichida bellashdilar.

Команда УзГУМЯ заняла 2-е место в конкурсе «Siyosat maydoni»
При сотрудничестве Демократической партии Узбекистана «Миллий тикланиш» и Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан был проведён республиканский конкурс «Siyosat maydoni».
В данном конкурсе приняли участие студенты, обучающиеся по направлениям международных отношений и политологии в высших учебных заведениях города Ташкента. Команда «Yosh siyosatshunos liderlar» под руководством преподавателя-стажёра кафедры политических наук Узбекского государственного университета мировых языков Мохидил Низамовой заняла почётное 2-е место.
Следует отметить, что в республиканском этапе конкурса приняли участие студенты из 6 высших учебных заведений, обучающиеся по данным направлениям: Международной исламской академии Узбекистана, Ташкентского государственного университета востоковедения, Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана, Университета мировой экономики и дипломатии, Ташкентского государственного юридического университета и Узбекского государственного университета мировых языков.