Bugun 10-dekabr kuni O‘zDJTUda O‘zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi qabul qilinganligining 32-yilligi munosabati bilan tadbir tashkil etildi. Tadbir odatga ko‘ra, Davlat madhiyasi bilan boshlandi.
Tadbirda universitet rahbariyati vakillari, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev ochib berdi hamda barcha yig‘ilganlarni bayram bilan qutladi.
Tarix fanlari bo‘yicha fan doktori, professor Dilorom Bobojonova yig‘ilganlarga madhiyaning qabul qilish jarayonlari va tarixi haqida so‘zlab berdi.

On December 10, an event was organized at UzSWLU to celebrate the 32nd anniversary of the adoption of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan. As per tradition, the event began with the National Anthem.
The event was attended by representatives of the university administration, professors, and students.
The event was opened by the university’s First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, Valijon Sadiyev, who congratulated all attendees on the occasion.
Doctor of Historical Sciences, Professor Dilorom Bobojonova, shared insights with the audience about the history and process of adopting the anthem.