Tadbirda media sohasi vakillari, universitetning ko‘p yillik hamkorlari hamda ta’lim va ilm-fan rivojiga hissa qo‘shib kelayotgan faxriy ustozlar ishtirok etib, kasb bayrami munosabati bilan samimiy tabriklandi.
Ularning O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bilan samarali hamkorlikni rivojlantirish, ta’lim, ilmiy va xalqaro yo‘nalishlardagi faoliyatni keng yoritish, shuningdek, jamiyatda xolis va tezkor axborot almashinuvini ta’minlashdagi munosib hissalari alohida e’tirof etildi.
Shuningdek, universitet Axborot xizmati bo‘limi jamoasining O‘zDJTU hayotini tezkor, xolis va sifatli yoritish, ta’lim, ilm-fan va xalqaro hamkorlikka oid yangiliklarni keng jamoatchilikka yetkazish hamda universitetning ijobiy imijini mustahkamlash borasidagi fidokorona mehnati yuqori baholandi.
Tadbir yakunida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov tomonidan soha vakillari, faxriy ustozlar hamda universitet Axborot xizmati bo‘limi xodimlariga samimiy minnatdorlik bildirildi. Shuningdek, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan tayyorlangan esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar tantanali ravishda topshirildi.

На мероприятии приняли участие представители медиаотрасли, многолетние партнёры университета, а также почётные наставники, вносящие вклад в развитие образования и науки. В связи с профессиональным праздником им были адресованы искренние поздравления.
Особо были отмечены их достойный вклад в развитие эффективного сотрудничества с Узбекским государственным университетом мировых языков, широкое освещение деятельности в образовательной, научной и международной сферах, а также обеспечение объективного и оперативного обмена информацией в обществе.
Также была высоко оценена самоотверженная работа коллектива отдела Информационной службы университета по оперативному, объективному и качественному освещению жизни УзГУМЯ, доведению до широкой общественности новостей в области образования, науки и международного сотрудничества, а также укреплению положительного имиджа университета.
В завершение мероприятия ректор Узбекского государственного университета мировых языков, профессор Илхомжон Тухтасинов, выразил искреннюю благодарность представителям отрасли, почётным наставникам и сотрудникам отдела Информационной службы университета.
Также были торжественно вручены памятные подарки и благодарственные письма, подготовленные Профсоюзным комитетом Узбекского государственного университета мировых языков.