“TalabaExpo–2025” ko‘rgazmasi boshlandi!
21-may kuni Toshkent shahridagi “Zakovat” arena binosida yoshlar, taʼlim, innovatsiya va tadbirkorlik olamining eng yirik va nufuzli tadbirlaridan biri – “TalabaExpo–2025” ko‘rgazmasining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
“Bitiruvchilar kuni”ga bag‘ishlab o‘tkazilgan “Talaba – kelajak” nomli ochilish marosimida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Shohrux Daliyev, Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev, “O‘zMilliybank” AJ Kelajakka qadam markazi direktori Elmurod Hoshimov, “Aloqabank” ATB boshqaruv raisi maslahatchisi Alisher Qurbonov, hamda Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Nodira Shotursunova yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Tadbirda 1 500 nafardan ortiq bitiruvchi kurs talabalari va yosh mutaxassislar ishtirok etdi. Ular yirik ish beruvchilar bilan bevosita muloqot qilish, kasb tanlash va mehnat bozoridagi imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot olish imkoniga ega bo‘ldi.
Ushbu yirik ko‘rgazmada O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bitiruvchi kurs talabalari ham faol ishtirok etishdi. Universitet vakillari tadbirga o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Chutpulatov boshchiligida tashrif buyurdi. Talabalar yirik kompaniyalar bilan yuzma-yuz suhbatlar olib borib, ishga joylashish va amaliyot dasturlari bo‘yicha takliflar oldi.

“TalabaExpo–2025” Exhibition Has Begun!
On May 21, the grand opening ceremony of “TalabaExpo–2025” — one of the largest and most prestigious events in the fields of youth, education, innovation, and entrepreneurship — took place at the “Zakovat” Arena in Tashkent.
The opening event, titled “Student – the Future” and dedicated to “Graduates' Day,” was attended by Shohrukh Daliyev, First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation; Alisher Sa’dullayev, Director of the Youth Affairs Agency; Elmurod Hoshimov, Director of the “Step into the Future” Center of UzNationalBank; Alisher Qurbanov, Advisor to the Chairman of the Board of Aloqabank; and Nodira Shotursunova, Deputy Chairperson of the Chamber of Commerce and Industry. The guests held an open dialogue with young participants.
More than 1,500 final-year students and young professionals participated in the event. They had the opportunity to engage directly with major employers, explore career paths, and learn about opportunities in the labor market.
Graduating students of Uzbekistan State World Languages University also took an active part in this major exhibition. The university delegation was led by Vice-Rector for Academic Affairs M. Chutpulatov. The students engaged in face-to-face discussions with representatives of major companies and received offers for employment and internship programs.