“TalabaExpo–2025” ko‘rgazmasi boshlandi!
21-may kuni Toshkent shahridagi “Zakovat” arena binosida yoshlar, taʼlim, innovatsiya va tadbirkorlik olamining eng yirik va nufuzli tadbirlaridan biri – “TalabaExpo–2025” ko‘rgazmasining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
“Bitiruvchilar kuni”ga bag‘ishlab o‘tkazilgan “Talaba – kelajak” nomli ochilish marosimida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Shohrux Daliyev, Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev, “O‘zMilliybank” AJ Kelajakka qadam markazi direktori Elmurod Hoshimov, “Aloqabank” ATB boshqaruv raisi maslahatchisi Alisher Qurbonov, hamda Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Nodira Shotursunova yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Tadbirda 1 500 nafardan ortiq bitiruvchi kurs talabalari va yosh mutaxassislar ishtirok etdi. Ular yirik ish beruvchilar bilan bevosita muloqot qilish, kasb tanlash va mehnat bozoridagi imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot olish imkoniga ega bo‘ldi.
Ushbu yirik ko‘rgazmada O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bitiruvchi kurs talabalari ham faol ishtirok etishdi. Universitet vakillari tadbirga o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Chutpulatov boshchiligida tashrif buyurdi. Talabalar yirik kompaniyalar bilan yuzma-yuz suhbatlar olib borib, ishga joylashish va amaliyot dasturlari bo‘yicha takliflar oldi.

Началась выставка “TalabaExpo–2025”!
21 мая в здании арены «Zakovat» в Ташкенте состоялось торжественное открытие одной из крупнейших и самых престижных молодежных, образовательных, инновационных и предпринимательских площадок — выставки “TalabaExpo–2025”.
Открытие под названием «Студент – будущее», приуроченное ко «Дню выпускника», прошло с участием первого заместителя министра высшего образования, науки и инноваций Шохруха Далиева, директора Агентства по делам молодежи Алишера Саидуллаева, директора Центра «Шаг в будущее» при АО «УзНацбанк» Элмурода Хошимова, советника председателя правления АКБ «Алоқабанк» Алишера Курбанова и заместителя председателя Торгово-промышленной палаты Нодиры Шотурсуновой, которые провели открытый диалог с молодежью.
В мероприятии приняли участие более 1500 выпускников и молодых специалистов. Участники получили возможность напрямую пообщаться с крупными работодателями, узнать больше о выборе профессии и возможностях на рынке труда.
В этой крупной выставке активное участие приняли и студенты выпускных курсов Узбекского государственного университета мировых языков. Делегацию университета возглавил проректор по учебной работе М.Чутпулатов. Студенты провели прямые переговоры с представителями крупных компаний, получив предложения по трудоустройству и программам стажировки.