Talabalar bilan bir kecha: Rektor 3-TTJda
27-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov “Rektor yotoqxonada — bir kun, bir tun” tashabbusi doirasida 3-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi. U yerda talabalar bilan bevosita uchrashuv o‘tkazilib, samimiy suhbatlar tashkil etildi.
Uchrashuv davomida talabalar kundalik muammolari, ehtiyojlari hamda yashash sharoitlari bilan yaqindan tanishildi. Rektor talabalar bilan ochiq muloqot olib borib, ularning fikr-mulohazalari va takliflarini tingladi hamda joyida hal etilishi mumkin bo‘lgan masalalarni belgilab oldi.
Muhim jihat: rektor bir kecha TTJda qolib, talabalar kundalik hayoti va ehtiyojlarini yanada yaqindan o‘rgandi. Ushbu tashabbus talabalar turar joyidagi sharoitlarni yaxshilash va ular bilan samarali muloqotni yo‘lga qo‘yishga qaratildi.
Shuningdek, san’at va sportga qiziqadigan talabalar bilan ham samimiy suhbat o‘tkazilib, ular o‘z ijodiy ishlari va yutuqlarini namoyish etdilar.

Одна ночь со студентами: ректор в 3-м общежитии
27 марта ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомджон Тухтасинов в рамках инициативы «Ректор в общежитии — один день, одна ночь» посетил 3-е студенческое общежитие. В ходе визита была организована встреча со студентами и проведены искренние беседы.
Во время встречи были подробно изучены повседневные проблемы, потребности и условия проживания студентов. Ректор провёл открытый диалог со студентами, выслушал их мнения и предложения, а также определил вопросы, которые могут быть решены на месте.
Важный момент: ректор провёл ночь в общежитии, что позволило ему ещё ближе познакомиться с повседневной жизнью и потребностями студентов. Данная инициатива направлена на улучшение условий проживания студентов и налаживание эффективной коммуникации с ними.
Также была проведена тёплая встреча со студентами, увлекающимися искусством и спортом, в ходе которой они представили свои творческие работы и достижения.