Talabalar bilan bir kecha: Rektor 3-TTJda
27-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov “Rektor yotoqxonada — bir kun, bir tun” tashabbusi doirasida 3-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi. U yerda talabalar bilan bevosita uchrashuv o‘tkazilib, samimiy suhbatlar tashkil etildi.
Uchrashuv davomida talabalar kundalik muammolari, ehtiyojlari hamda yashash sharoitlari bilan yaqindan tanishildi. Rektor talabalar bilan ochiq muloqot olib borib, ularning fikr-mulohazalari va takliflarini tingladi hamda joyida hal etilishi mumkin bo‘lgan masalalarni belgilab oldi.
Muhim jihat: rektor bir kecha TTJda qolib, talabalar kundalik hayoti va ehtiyojlarini yanada yaqindan o‘rgandi. Ushbu tashabbus talabalar turar joyidagi sharoitlarni yaxshilash va ular bilan samarali muloqotni yo‘lga qo‘yishga qaratildi.
Shuningdek, san’at va sportga qiziqadigan talabalar bilan ham samimiy suhbat o‘tkazilib, ular o‘z ijodiy ishlari va yutuqlarini namoyish etdilar.

One Night with Students: Rector at Dormitory 3
On March 27, the Rector of the Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tuxtasinov, visited the 3rd student dormitory as part of the initiative “Rector in the Dormitory — One Day, One Night.” During the visit, a meeting with students was held, and sincere discussions were organized.
Throughout the meeting, students’ daily issues, needs, and living conditions were closely examined. The rector engaged in open dialogue with students, listened to their opinions and suggestions, and identified matters that could be resolved on the spot.
An important highlight: the rector stayed overnight in the dormitory, allowing him to gain a deeper understanding of students’ daily lives and needs. This initiative aims to improve dormitory conditions and establish effective communication with students.
Additionally, a warm meeting was held with students interested in arts and sports, during which they showcased their creative works and achievements.