Talabalar konferensiyasi
Bugun O'zDJTU Xalqaro jurnalistika fakultetida "Internet va axborotni filtrlash madaniyati" mavzusidagi talabalar konferensiyasi o'tkazildi.
Tadbir avvalida, universitet iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i Shahnoza Ismatova hamda Xalqaro jurnalistika fakulteti dekani Amrullo Karimov so'zga chiqib bugungi axborot maydonida  ma’lumotlarni tahlil qilish, tekshirish nafaqat jurnalistika va siyosatshunoslik yo’nalishi talabalari, balki har bir shaxsning oldiga qo’yilgan talab ekanligini ta’kidlab o’tdi.
Konferensiya davomida:
• Internet va axborot xavfsizligi
• Internet tili va uning o'ziga xos xususiyatlari
• Milliy kontent va axborot madaniyati • Kiberxavfsizlik dolzarb mavzu masalalarida talabalarning ilmiy-maqolalari tinglandi.
Mavzular yuzasidan o'zaro savol-javoblar, bahs-munozaralar o'tkazildi.
Tadbir yakunida, fakultet dekani bu kabi konfrensiyalarni yanada ko’paytirish, talabalarning o’zaro fikr almashishi uchun klublar tashkil etish taklifini ilgari surdi.

Студенческая конференция
Сегодня на факультете международной журналистики УзДЖТУ прошла студенческая конференция на тему «Интернет и культура фильтрации информации».
В начале мероприятия выступили заведующая отделом организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов университета Шахноза Исматова и декан факультета международной журналистики Амрулло Каримов, которые отметили, что не только студенты факультета журналистики и политология, анализируя и проверяя данные в современном информационном поле, вернее, он подчеркнул, что это требование каждого человека.
Во время конференции:
• Интернет и информационная безопасность
• Интернет-язык и его особенности.
• Национальный контент и информационная культура. • Были заслушаны научные статьи студентов по актуальной проблеме кибербезопасности.
По темам состоялись обсуждения и вопросы.
В завершение мероприятия декан факультета выдвинул предложение увеличить количество подобных конференций и организовать клубы обмена идеями среди студентов.