Talabalar turar joyiga tashrif.
Joriy yilning 12-yanvar kuni OʻzDJTU Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev va dekan muovini A.Sattorov talabalar turar-joyidagi sharoitlarni koʻzdan kechirish maqsadida 4-TTJga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida mas’ullar talabalar bilan suhbatda bo‘lib, u yerda yaratilgan yangi sharoitlardan oqilona foydalanish va bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishga chaqirdi, shuningdek, mavjud muammolar haqida so‘rab, takliflar tinglandi.
Tashrif yakunida fakultet dekan muovini, TTJ masʼul xodimlari va Talabalar kengashi a‘zolari ishtirokida o‘zaro  yig‘ilish o‘tkazilib, bir qancha masalalar muhokama qilindi

Visit to student accommodation.
On January 12 of this year, the dean of the Faculty of Oriental Philology of UzSWLU, D. Djurayev, and the deputy dean, A. Sattorov, visited the 4th TTJ in order to inspect the conditions in the student accommodation.
During the visit, the officials had a conversation with the students, called on them to use the new conditions created there wisely and spend their free time meaningfully, as well as asked about existing problems and listened to suggestions.
At the end of the visit, a mutual meeting was held with the participation of the deputy dean of the faculty, responsible staff of student accommodation and members of the Student Council, and several issues were discussed.