Talabalar turar joyiga tashrif
19-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalar turar joyiga Toshkent shahri, Uchtepa tumani hokimi Bunyod Mamadjanov, Uchtepa tumani prokurori Saidkarim Muxtarov hamda tuman Ichki ishlar bo‘limi (IIB) boshlig‘i Akmal Bahramov tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida turar joyning xonalari holati, sanitariya-gigiyena talablariga rioya etilishi, talabalar uchun yaratilgan qulayliklar va xavfsizlik choralari atroflicha ko‘zdan kechirildi. Talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning taklif va mulohazalari tinglandi.
Tashrif davomida rasmiylar talabalar turar joyining isitish tizimi, xavfsizlik tizimi va sanitariya holatini atroflicha o‘rganib, talabalar bilan suhbatlashdi.
Shuningdek, yangi yil bayramini xavfsiz va tartibli o‘tkazish bo‘yicha tavsiyalar berildi, turli salbiy oqibatlarga olib kelishi mumkin bo‘lgan holatlarning oldini olish choralari muhokama qilindi. Tashrifning asosiy maqsadi talabalar yashash sharoitini yaxshilash va xavfsiz muhitni ta’minlashdan iborat bo‘ldi.

Состоялся визит руководителей Учтепинского района в студенческое общежитие УзГУМЯ
19 декабря студенческое общежитие Узбекского государственного университета мировых языков посетили хоким Учтепинского района города Ташкента Бунёд Мамаджанов, прокурор района Саидкарим Мухтаров, а также начальник районного отдела внутренних дел Акмал Бахрамов.
В ходе визита было всесторонне изучено состояние жилых комнат, соблюдение санитарно-гигиенических требований, созданные для студентов условия и меры безопасности. Состоялся открытый диалог со студентами, в ходе которого были выслушаны их предложения и мнения.
В ходе посещения официальные лица детально ознакомились с системой отопления, системой безопасности и санитарным состоянием общежития, а также пообщались со студентами.
Кроме того, были даны рекомендации по безопасному и организованному проведению новогодних праздников, обсуждены меры по предотвращению ситуаций, которые могут привести к негативным последствиям. Основной целью визита стало улучшение условий проживания студентов и обеспечение безопасной среды.