Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tashabbusi bilan oliy ta’limning me’yoriy-uslubiy hujjatlarini ishlab chiqish jarayonini takomillashtirish maqsadida 26 ta soha bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi kengashlar tashkil etilgan.
Bugun O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Tillar” ta’lim sohasi bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi kengashning ilk yig’ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda ushbu sohaning yetakchi va turdosh oliy ta’lim muassasasi rahbarlari, professor-o‘qituvchilaridan iborat jami 40 dan ortiq mutaxassis ishtirok etdi.
Anjumanda Kengashning Nizomi, tarkibi va reglamentlari tasdiqlanib, ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha malaka talablari, o‘quv reja va dasturlarini xorijiy tajriba asosida muvofiqlashtirish masalalari muhokama qilindi.

A meeting of the Coordinating Council in the field of education was held
At the initiative of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Coordinating Councils have been established in 26 areas in order to improve the process of developing normative and methodological documents of higher education.
Today, the first meeting of the Coordination Council in the field of education "Languages" was held at the State University of World Languages of Uzbekistan.
In total, more than 40 specialists took part in it, including heads and professors of leading and related higher educational institutions in this area.
At the conference, the Charter, structure and regulations of the Council were approved, issues of harmonizing qualification requirements, curricula and programs based on foreign experience were discussed.‌‌