Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi hamda Indoneziyaning Gunadarma universiteti o‘rtasidagi qo‘shma malaka oshirish kursi doirasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida universitet rektori Ilhomjon To‘xtasinov xorijiy safarga tayyorlanayotgan 13 nafar tinglovchi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv chog‘ida safar oldidan batafsil instrukta jarayoni tashkil etilib, ishtirokchilarga xorijdagi malaka oshirish kursi davomida rioya qilinishi lozim bo‘lgan qoidalar, ilmiy-metodik faoliyat yo‘nalishlari hamda xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Mazkur safar universitetimiz pedagoglari uchun xalqaro tajriba almashinuvi va kasbiy rivojlanishning yangi bosqichi bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.

Today, as part of the joint professional development course between the Network Center for Retraining and Professional Development of Pedagogical Staff under Uzbekistan State World Languages University and Indonesia’s Gunadarma University, an important meeting was held.
During the event, the university rector, Ilhomjon To‘xtasinov, met with 13 participants preparing for their overseas trip. A detailed pre-departure briefing was conducted, providing the participants with essential guidelines for the upcoming international training course, directions for scientific and methodological activities, and important recommendations for enhancing international cooperation.
This trip is expected to serve as a new stage in international experience exchange and professional growth for our university’s teaching staff.