Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi hamda Indoneziyaning Gunadarma universiteti o‘rtasidagi qo‘shma malaka oshirish kursi doirasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida universitet rektori Ilhomjon To‘xtasinov xorijiy safarga tayyorlanayotgan 13 nafar tinglovchi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv chog‘ida safar oldidan batafsil instrukta jarayoni tashkil etilib, ishtirokchilarga xorijdagi malaka oshirish kursi davomida rioya qilinishi lozim bo‘lgan qoidalar, ilmiy-metodik faoliyat yo‘nalishlari hamda xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Mazkur safar universitetimiz pedagoglari uchun xalqaro tajriba almashinuvi va kasbiy rivojlanishning yangi bosqichi bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.

Важная встреча в рамках сотрудничества между Сетевым центром и Университетом Гунадхарма
Сегодня в рамках совместного курса повышения квалификации между Сетевым центром переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков и индонезийским Университетом Гунадхарма состоялась важная встреча.
В ходе мероприятия ректор университета Илхомжон Тухтасинов провел встречу с 13 слушателями, готовящимися к зарубежной поездке. Во время встречи был организован подробный инструктаж, в ходе которого участникам были даны рекомендации по правилам поведения во время зарубежного курса повышения квалификации, направлениям научно-методической деятельности и дальнейшему развитию международного сотрудничества.
Ожидается, что эта поездка станет новым этапом в международном обмене опытом и профессиональном развитии наших педагогов.