Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I.Tuxtasinov  mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari yuzasidan 13-fevral kuni Toshkent shahar Uchtepa tumani Tepaqoʻrgʻon mahallasiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida universitet bilan mahalla hamkorligini yanada kuchaytirish, jumladan, kam taʼminlangan oilalar farzandlari uchun bepul oʻquv kurslarini tashkil etish, mahallada “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida yashil hududlarni tashkil etish hamda maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlarni uyushtirishga kelishib olindi.
Shuningdek, mahallada joylashgan “Education center” oʻquv markazida taʼlim olayotgan yosh avlod vakillari bilan ham uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida ushbu markazga kerakli boʻlgan adabiyotlarni taqdim etish, universitetda tahsil olayotgan talabalarni amaliyot jarayonlarini ushbu oʻquv markazda tashkil etish hamda taʼlim sifatini yanada oshirish masalalari muhokama etildi.

On February 13, the rector of the Uzbekistan State University of World Languages I. Tukhtasinov visited the Tepakurgon neighborhood of the Uchtepa district of Tashkent  in connection with measures to fundamentally improve the system of youth affairs in the neighborhoods.
During the visit, it was agreed to further strengthen cooperation between the university and the community, including the organization of free educational courses for children of low-income families, the organization of green areas in the community as part of the nationwide project "Green Space", and the organization of spiritual and educational events.
Also, a meeting was held with representatives of the young generation studying at the educational center "Education center" located in the neighborhood.
During the meeting, the issues of providing necessary literature to this center, organizing practical processes for students studying at the university in this educational center, and further improving the quality of education were discussed.