Azzamov Yusufjon Radjaboyevich O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti O'quv uslubiy boshqarma boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
MEHNAT FAOLIYATI:
2006-2010 yy. - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
2010-2011 yy. - Jomboy yengil sanoat kasb-hunar kolleji ingliz tili oʻqituvchisi
2011-2013 yy. - Samarqand davlat chet tillar instituti magistranti, oʻrindoshlik asosida maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi uslubchisi, “Kamolot” YOIH institut boshlangʻich tashkiloti yetakchisi
2013-2015 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti tarjimonlik fakulteti maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2015-2016 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti  tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2016-2021 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti  tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2017-2018 yy. - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat Boshqaruvi Akademiyasi tinglovchisi
2021-2023 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti sharq tillari fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2023-2024 yy. - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekan oʻrinbosari

Azzamov Yusufjon Radjaboyevich was appointed to the position of head of the educational methodological Department of the Uzbekistan State World Languages University.
LABOR ACTIVITY:
2006-2010 yy. - Student of Uzbekistan State World Languages University
2010-2011 yy. - Teacher of English at Jomboy light industry vocational college
2011-2013 yy. - Master of Samarkand State Institute of foreign languages, designer of the Department of spirituality and enlightenment on a seat basis, leader of the primary organization of the Institute” Kamolot
2013-2015 yy. -Deputy dean for spiritual and educational affairs of the translation Faculty of Samarkand State Institute of foreign languages
2015-2016 yy. -Deputy dean for spiritual and educational affairs of the Faculty of translation theory and practice of Samarkand State Institute of foreign languages
2016-2021 yy. - Deputy dean for educational work of the Faculty of translation theory and practice of Samarkand State Institute of foreign languages
2017-2018 yy. - Listener of the Academy of Public Administration under the president of the Republic of Uzbekistan
2021-2023 yy. - Deputy dean for educational work of the Faculty of Oriental Languages of the Samarkand State Institute of foreign languages
2023-2024 yy. - Deputy dean of the translation Faculty of Uzbekistan State World Languages University
2024-y. - h.v.   - Head of the educational and methodological Department of the Uzbekistan State World Languages University