Azzamov Yusufjon Radjaboyevich O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti O'quv uslubiy boshqarma boshlig'i lavozimiga tayinlandi.
MEHNAT FAOLIYATI:
2006-2010 yy. - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
2010-2011 yy. - Jomboy yengil sanoat kasb-hunar kolleji ingliz tili oʻqituvchisi
2011-2013 yy. - Samarqand davlat chet tillar instituti magistranti, oʻrindoshlik asosida maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi uslubchisi, “Kamolot” YOIH institut boshlangʻich tashkiloti yetakchisi
2013-2015 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti tarjimonlik fakulteti maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2015-2016 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti  tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2016-2021 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti  tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2017-2018 yy. - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat Boshqaruvi Akademiyasi tinglovchisi
2021-2023 yy. - Samarqand davlat chet tilar instituti sharq tillari fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2023-2024 yy. - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekan oʻrinbosari

Аззамов Юсуфжон Раджабоевич назначен на должность начальника учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков.
2006-2010 гг. - Студент Узбекского государственного университета мировых языков
2010-2011 гг. - Преподаватель английского языка профессионального колледжа легкой промышленности Jomboy
2011-2013 гг. - Магистрант Самаркандского государственного института иностранных языков, методист отдела духовности и просвещения по месту жительства, руководитель первичной организации Института “Камолот”
2013-2015 гг. - Заместитель декана по духовно-просветительской работе переводческого факультета Самаркандского государственного института иностранных языков
2015-2016 гг. - Заместитель декана по духовно-просветительской работе факультета теории и практики перевода Самаркандского государственного института иностранных языков
2016-2021 гг. - Заместитель декана по учебной работе факультета теории и практики перевода Самаркандского государственного института иностранных языков
2017-2018 гг. - Слушатель Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан
2021-2023 гг. - Заместитель декана по учебной работе факультета восточных языков Самаркандского государственного института иностранных языков
2023-2024 гг. - Заместитель декана переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков
2024-й. - д.с   - Начальник учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков