Eshmamatov Farruh Eshqobil oʻgʻli Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Oʻquv uslubiy boshqarmasi tarkibidagi Talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi etib tayinlandi.
• 2011–2015 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bakalavr talabasi
• 2015–2016 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti devonxona kuryeri
• 2016–2020 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi uslubchisi
• 2020–2022 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti dekan o‘rinbosari
• 2022–2023 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i
• 2023–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti dekan o‘rinbosari
• 2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi
• 2025 y. – h.v. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma Talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i.

Eshmamatov Farruh Eshkobilovich has been appointed as the Head of the Student Internship Department under the Academic and Methodological Department of the Uzbekistan State World Languages University.
• 2011–2015 — Undergraduate student at Uzbekistan State World Languages University
• 2015–2016 — Courier at the Chancellery of Uzbekistan State World Languages University
• 2016–2020 — Methodologist at the Department of Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment, Uzbekistan State World Languages University
• 2020–2022 — Deputy Dean of the Faculty of International Journalism, Uzbekistan State World Languages University
• 2022–2023 — Head of the Department of Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment, Uzbekistan State World Languages University
• 2023–2025 — Deputy Dean of the Faculty of Oriental Philology, Uzbekistan State World Languages University
• 2025 — Methodologist at the Academic Affairs Department, Uzbekistan State World Languages University