Eshmamatov Farruh Eshqobil oʻgʻli Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Oʻquv uslubiy boshqarmasi tarkibidagi Talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi etib tayinlandi.
• 2011–2015 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bakalavr talabasi
• 2015–2016 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti devonxona kuryeri
• 2016–2020 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi uslubchisi
• 2020–2022 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti dekan o‘rinbosari
• 2022–2023 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i
• 2023–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti dekan o‘rinbosari
• 2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi
• 2025 y. – h.v. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma Talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i.

Эшмаматов Фаррух Эшкобилович назначен начальником отдела студенческой практики, входящего в состав Учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков.
• 2011–2015 гг. — студент бакалавриата Узбекского государственного университета мировых языков
• 2015–2016 гг. — курьер канцелярии Узбекского государственного университета мировых языков
• 2016–2020 гг. — методист отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения Узбекского государственного университета мировых языков
• 2020–2022 гг. — заместитель декана факультета международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков
• 2022–2023 гг. — начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения Узбекского государственного университета мировых языков
• 2023–2025 гг. — заместитель декана факультета восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков
• 2025 г. — методист Учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков
• 2025 г. – наст. вр. — начальник отдела студенческой практики Учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков.