Tibbiyot xodimlari bilan uchrashuv
16-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakultetida talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish hamda ularning tibbiy bilimlarini oshirish maqsadida “Birga hayotni saqlaymiz” mavzusida tibbiyot xodimlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv universitet hamshirasi Z. Azimbayeva hamda fakultet yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari U. Nazarov,  tyutor G. Odilova tomonidan o‘tkazildi. Tadbir davomida tibbiyot sohasi mutaxassislari tomonidan talabalarga sog‘lom turmush tarzining ahamiyati, turli kasalliklarning oldini olish, shuningdek, inson salomatligini asrashda muhim bo‘lgan profilaktik choralar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, uchrashuv jarayonida mutaxassislar tomonidan giyohvandlikning salbiy oqibatlari, uning inson salomatligiga, jamiyat va kelajak avlod hayotiga ko‘rsatadigan zararli ta’siri haqida so‘z yuritildi. Talabalarga giyohvandlikka qarshi kurashish, zararli odatlardan yiroq bo‘lish hamda sog‘lom hayot tarzini tanlashning muhim jihatlari tushuntirildi.
Tadbir davomida talabalar mutaxassislar bilan ochiq muloqot olib borib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar oldilar. Bu esa talabalarning tibbiyotga oid bilimlarini yanada boyitish, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishlarini oshirish hamda mas’uliyat hissini kuchaytirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Встреча с медицинскими работниками
16 марта в факультете восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков была организована встреча с участием медицинских работников на тему «Сохраним жизнь вместе». Мероприятие было направлено на пропаганду здорового образа жизни среди студентов и повышение их медицинских знаний.
Данная встреча была проведена университетской медсестрой З. Азимбаевой, заместителем декана по делам молодежи и духовно-просветительской работе У. Назаровым, а также тьютором Г. Одиловой. В ходе мероприятия специалисты в области медицины подробно рассказали студентам о значении здорового образа жизни, профилактике различных заболеваний, а также о мерах по сохранению здоровья человека.
Также в рамках встречи специалисты затронули тему негативных последствий наркомании, её вредного влияния на здоровье человека, общество и будущее поколение. Студентам были разъяснены важные аспекты борьбы с наркоманией, отказа от вредных привычек и выбора здорового образа жизни.
В ходе мероприятия студенты активно участвовали в открытом диалоге со специалистами и получили подробные ответы на интересующие их вопросы. Это способствовало расширению медицинских знаний студентов, повышению их интереса к здоровому образу жизни и формированию чувства ответственности