“Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining Toshkent shahar bosqichi o‘tkazildi
15-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 30-apreldagi 155-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat tibbiyot universiteti sport majmuasida “Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetlar o‘rtasidagi tanlovning bosqich g‘oliblari ishtirok etdi.
Mazkur musobaqada ingliz filologiyasi fakultetining “Zulfikor” jamoasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, faxrli 2-o‘rinni egalladi.
“Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining asosiy maqsadi yosh avlod, ayniqsa talaba-qizlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga qiziqishni oshirish hamda irodali, faol va yetakchi qizlarni tarbiyalashdan iborat.
Musobaqa yakunida g‘olib jamoa Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Tashkent City Stage of the “Followers of Tomiris” Sports Competition Held
On May 15, the Tashkent city stage of the “Followers of Tomiris” sports competition was held at the sports complex of Tashkent State Medical University in accordance with Order No. 155 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation dated April 30. Winners of the preliminary university-level rounds participated in the event.
The “Zulfikor” team from the Faculty of English Philology achieved great success and proudly took second place.
The main goal of the “Followers of Tomiris” competition is to promote a healthy lifestyle among youth — especially female students — increase interest in sports, and nurture strong-willed, active, and leadership-oriented young women.
At the end of the competition, the winning team was awarded commemorative gifts by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.