“Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining Toshkent shahar bosqichi o‘tkazildi
15-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 30-apreldagi 155-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat tibbiyot universiteti sport majmuasida “Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetlar o‘rtasidagi tanlovning bosqich g‘oliblari ishtirok etdi.
Mazkur musobaqada ingliz filologiyasi fakultetining “Zulfikor” jamoasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, faxrli 2-o‘rinni egalladi.
“Toʻmaris izdoshlari” sport musobaqasining asosiy maqsadi yosh avlod, ayniqsa talaba-qizlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga qiziqishni oshirish hamda irodali, faol va yetakchi qizlarni tarbiyalashdan iborat.
Musobaqa yakunida g‘olib jamoa Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Проведён городской этап спортивного соревнования “Последовательницы Тумарис” в Ташкенте
15 мая в спортивном комплексе Ташкентского государственного медицинского университета состоялся городской этап спортивного соревнования “Последовательницы Тумарис” в рамках исполнения приказа №155 Министерства высшего образования, науки и инноваций от 30 апреля. В соревновании приняли участие победители вузовских этапов конкурса.
Команда “Зульфикор” факультета английской филологии достойно выступила и заняла почётное второе место.
Основная цель соревнования “Последовательницы Тумарис” — пропаганда здорового образа жизни среди молодежи, особенно студенток, повышение интереса к спорту, а также воспитание целеустремленных, активных и лидерских качеств у девушек.
По завершении соревнования команда-победитель была награждена памятными подарками Министерства высшего образования, науки и инноваций.