Tyutorlar uchun o`quv seminar tashkil etildi.
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tyutorlari faoliyatini yanada takomillashtirish ularning psixologik bilim, koʻnikma va malakalarini oshirish maqsadida boʻlib oʻtayotgan oʻquv-seminari navbatadagisi tashkil etildi.
Bugun 26-dekabr kuni tashkil etilgan oʻquv-seminarida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti psixologi Z.Xayrullayeva universitet tyutorlari xamda pedagog tarbiyachilari uchun “Destruktiv xulq-atvorli talabalar bilan ishlar mexanizmi” mavzusida seminar va slayd taqdimotini tashkil etdi.
Yoshlarni noxush holatlardan saqlash va ogʻir vaziyatdan chiqarishga koʻmaklashish maqsadida tashkil etilgan oʻquv seminari ikki smenada olib borildi.

В целях дальнейшего совершенствования деятельности преподавателей Узбекского государственного университета мировых языков был организован очередной обучающий семинар с целью повышения их психологических знаний, навыков и квалификации.
Сегодня, 26 декабря, психолог З.Хайруллаева Узбекского государственного университета мировых языков организовала для преподавателей вузов и педагогов семинар и слайд-презентацию на тему «Механизм работы со студентами с деструктивным поведением».
Образовательный семинар, который был организован с целью помочь молодым людям избежать неприятных ситуаций и выйти из трудных ситуаций, проходил в две смены.