Bugun 23-noyabr kuni OʻzDJTU ga  Birlashgan Arab Amirliklari davlatidan  doktor Aisha Abdulloh boshchiligida delegatsiya tashrif buyurdi.Dr.Aisha Al Abdulla, Mrs. Lubna Al shamsi, Mrs. Amira Alkendilardan iborat delegatsiya aʼzolari tashrif doirasida universitet aʼzolari va talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
uchrashuv davomida Birlashgan Arab Amirliklarida ayollarga yaratilgan imkoniyatlar borasida oʻz taqdimotlari bilan namoyish etdi.
Shuningdek, uchrashuv davomida ishtirokchilar bilan suhbat oʻtkazilib, talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga mehmonlardan javob olishdi.

Сегодня, 23 ноября, УзГУМЯ посетила делегация из Объединенных Арабских Эмиратов во главе с доктором Аишей Абдуллой. Члены делегации, состоящей из Доктора Аиши Аль Абдуллы, Миссис Любна Аль Шамси, Миссис Амира Алкенди, провели встречу с членами университета и студентами в рамках визита.
Во время встречи она продемонстрировала свои презентации о возможностях, созданных для женщин в Объединенных Арабских Эмиратах.
Также во время встречи с участниками проводилась беседа, в ходе которой студенты получали ответы от гостей на интересующие их вопросы.