Bugun 23-noyabr kuni OʻzDJTU ga  Birlashgan Arab Amirliklari davlatidan  doktor Aisha Abdulloh boshchiligida delegatsiya tashrif buyurdi.Dr.Aisha Al Abdulla, Mrs. Lubna Al shamsi, Mrs. Amira Alkendilardan iborat delegatsiya aʼzolari tashrif doirasida universitet aʼzolari va talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
uchrashuv davomida Birlashgan Arab Amirliklarida ayollarga yaratilgan imkoniyatlar borasida oʻz taqdimotlari bilan namoyish etdi.
Shuningdek, uchrashuv davomida ishtirokchilar bilan suhbat oʻtkazilib, talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga mehmonlardan javob olishdi.

Today, on November 23, a delegation from the United Arab Emirates, led by Dr. Aisha Abdullah, visited UzSWLU. Dr. Aisha Al Abdullah, Mrs. Lubna Al Shamsi, Mrs. Members of the delegation of Amira Alkendi held a meeting with members of the university and students within the framework of the visit.
During the meeting, he demonstrated with his presentations about the opportunities created for women in the United Arab Emirates.
Also, during the meeting, a conversation was held with the participants, and the students received answers to their questions from the guests.