Prezident administratsiyasining 2022-yil 7-aprel kuni boʻlib oʻtgan yigʻilishida belgilangan topshiriqlar, xususan viloyatlar va chekka joylardagi umumiy oʻrta taʼlim maktablarida chet tillar oʻqitish samarasini oshirish, ularga metodik va ilmiy-amaliy yordam koʻrsatish kabi vazifalar belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini taʼminlash maqsadida bugun 25 noyabr kuni, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Oʻquv-uslubiy boshqarma metodisti A. Kayumov, Roman-german filologiyasi fakulteti Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova, Fransiyadan Oʻzbekiston taʼlim muassasalarida fransuz tilini oʻqitish sifatini oshirish maqsadida taklif qilingan volontyor-oʻqituvchi Bruno Buani, oʻqituvchilar: N. Nuritdinova va G. Sabirovalar Sirdaryo viloyati Guliston shahri 4-umumtaʼlim oʻrta maktabiga tashrif buyurishdi.
Ushbu maktabda fransuz tilini oʻqitish tizimi va yaratilgan sharoitlar bilan tanishilib, oʻquvchilar va Sirdaryo viloyatining boshqa tumanlari maktablaridan, xususan Sayxunobod tumani 14 va 29-maktabdan taklif qilingan fransuz tili oʻqituvchilariga Bruno Buani va Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi oʻqituvchilari tomonidan " Les types de fromages français - La vache qui rit" mavzusida master-klass tashkil qilindi.
Tashrif soʻngida Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova ushbu maktab oʻquvchilari va oʻqituvchilariga metodik va amaliy yordam sifatida fransuz tili badiiy va oʻquv adabiyotlarini sovgʻa qildi.

At the meeting of the presidential administration on April 7, 2022, the tasks set out, in particular, to increase the effectiveness of teaching foreign languages in general secondary education schools in regions and remote areas, to provide them with methodological and scientific and practical assistance.
In order to ensure the execution of this tasks, today on November 25, the methodologist of the educational and methodological Department of the Uzbekistan State World Languages University A.Kayumov, head of the Department of Theoretical Sciences of the French language of the Faculty of Roman-Germanic philology G.Rakhimova, volunteer-teacher Bruno Buani, who was invited from France in order to improve the quality of teaching the French language in educational institutions of Uzbekistan, teachers N.Nuritdinova and G.Sabirova visited the 4th Comprehensive High School of Gulistan, Syrdarya region.
This school got acquainted with the system of teaching French and the conditions created and organized a master class on the topic "Les types de fromages français — La vache qui rit" by Bruno Buani and teachers of the Department of Theoretical Sciences of the French language.
In the end of the visit, the head of the Department of Theoretical Sciences of the French language G.Rakhimova donated French fiction and instructional literature as methodical and practical assistance to students and teachers of this school.