Prezident administratsiyasining 2022-yil 7-aprel kuni boʻlib oʻtgan yigʻilishida belgilangan topshiriqlar, xususan viloyatlar va chekka joylardagi umumiy oʻrta taʼlim maktablarida chet tillar oʻqitish samarasini oshirish, ularga metodik va ilmiy-amaliy yordam koʻrsatish kabi vazifalar belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini taʼminlash maqsadida bugun 25 noyabr kuni, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Oʻquv-uslubiy boshqarma metodisti A. Kayumov, Roman-german filologiyasi fakulteti Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova, Fransiyadan Oʻzbekiston taʼlim muassasalarida fransuz tilini oʻqitish sifatini oshirish maqsadida taklif qilingan volontyor-oʻqituvchi Bruno Buani, oʻqituvchilar: N. Nuritdinova va G. Sabirovalar Sirdaryo viloyati Guliston shahri 4-umumtaʼlim oʻrta maktabiga tashrif buyurishdi.
Ushbu maktabda fransuz tilini oʻqitish tizimi va yaratilgan sharoitlar bilan tanishilib, oʻquvchilar va Sirdaryo viloyatining boshqa tumanlari maktablaridan, xususan Sayxunobod tumani 14 va 29-maktabdan taklif qilingan fransuz tili oʻqituvchilariga Bruno Buani va Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi oʻqituvchilari tomonidan " Les types de fromages français - La vache qui rit" mavzusida master-klass tashkil qilindi.
Tashrif soʻngida Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova ushbu maktab oʻquvchilari va oʻqituvchilariga metodik va amaliy yordam sifatida fransuz tili badiiy va oʻquv adabiyotlarini sovgʻa qildi.

На заседании администрации президента 7 апреля 2022 года были определены задачи, в частности, повышение эффективности преподавания иностранных языков в общеобразовательных школах в регионах и отдаленных районах, оказание им методической и научно-практической помощи.
В целях обеспечения выполнения данного поручения сегодня, 25 ноября, методист учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков А.Каюмов, заведующий кафедрой теоретических дисциплин французского языка факультета романо-германской филологии Г.Рахимова, приглашенного из Франции преподавателя-волонтера Бруно Буани с целью повышения качества преподавания французского языка в учебных заведениях Узбекистана, педагогов Н. Нуритдинова и Г.Сабирова посетили среднюю общеобразовательную школу № 4 города Гулистан Сырдарьинской области.
Ознакомившись с системой обучения французскому языку и созданными в этой школе условиями, ученики и учителя французского языка, приглашенные из школ других районов Сырдарьинской области, в частности из школы № 14 и школы № 29 Сайхунабадского района, организовали мастер-класс на тему "Les types de fromages français - La vache qui rit”.
По окончании визита заведующий кафедрой теоретических дисциплин французского языка Г.Рахимова подарила учащимся и учителям этой школы художественную и учебную литературу по французскому языку в качестве методической и практической помощи.